first
  
last
 
 
start
stop
Retail Detail
Banner
dinsdag 26 juni 2012 15:08

'Opmars van online omzet niet zo spectaculair'

door  redactie Nederland
'Opmars van online omzet niet zo spectaculair'

De Nederlandse retailtycoon Roland Kahn gelooft niets van de verhalen dat de traditionele winkelstraat ten dode opgeschreven zou zijn als gevolg van de opmars van webwinkels. Hij vindt zelfs dat de groei van de online omzet helemaal niet zo spectaculair is als veel analisten willen doen geloven.

'Vervanging van postorder, niet veel meer'

Kahn is eigenaar van winkelketens als Coolcat, Wonder Woman, America Today, MS Mode en van het lingeriemerk Sapph. Hij geldt als een van de belangrijkste retailondernemers van het land met winkels in vrijwel iedere plaats. Hij zegt in een interview met Twinkle Magazine internet te zien als een extra distributiekanaal, maar ook niet meer dan dat.

 

"In tien jaar tijd is het aandeel van internet in de retailverkopen opgelopen tot 11 procent. Niemand vermeldt daar echter bij dat daarvoor de catalogi van postorderbedrijven goed waren voor 7 tot 8 procent van die omzet. Dus zo spectaculair is het allemaal niet."

 

Toch ook gezwicht voor online

Dat neemt niet weg dat ook hij inzet op online verkoop: eind maart lanceerde Coolcat een vernieuwde webshop en later dit jaar komt ook de winkelketen America Today met een online winkel. Volgens Kahn is het ook zeker niet te laat om nu met webwinkels te komen. "De meeste webshops hebben jarenlang geld verloren en ik heb een hekel aan geld verliezen", laat hij optekenen. "Denk je dat mensen die bij America Today kopen, niet in onze webwinkels gaan kopen omdat we die 'te laat' hebben geopend?"

 

Voorlopig is Kahn met zijn webwinkels nog op zoek naar de juiste formule. Zo verzorgt Coolcat het hele e-commercetraject zelf, terwijl bij MS Mode is gekozen voor een externe dienstverlener. "Zo kunnen we kijken wat voor ons het voordeligst is; wat biedt de beste performance tegen de laagste kosten?" Volgens Kahn hebben veel online modewinkels weinig winstpotentieel omdat er enorm veel retouren zijn.

 

De winkels, waar klanten hun pakketje komen terugbrengen, zorgen ervoor dat die kosten bij Coolcat onder controle blijft. Een nieuwe functionaliteit op de websites, waardoor klanten hun maat beter kunnen inschatten, moet het aantal retouren verder terugbrengen. Hoe die functionaliteit eruit komt te zien, wil Kahn nog niet kwijt.

Banner
Banner
Banner
Banner
Social Networks Volg RetailDetail op FaceBook Volg RetailDetail op Twitter Volg retailDetail op Facebook


Retail Detail nieuwsbrief

Copyright 2009-2011. Retail Detail BVBA. Alle rechten voorbehouden. Website: NILMEDIA.