Algemeen
Terwijl iedereen aan het aftellen is naar het einde van de coronacrisis, zet de Amerikaanse retailindustrie zich maar beter schrap voor een zware sluitingsgolf. Dat is althans de conclusie van analisten van beurshuis UBS: zij voorspellen "minstens tienduizenden" winkelsluitingen als gevolg van de definitieve gedragsverandering van de consument.
» Lees verder
Elektronica
Media Markt en Saturn gaan door met bezuinigen: op de Duitse thuismarkt sluiten 13 winkels en verliezen 1.000 medewerkers hun baan. Ook in België schrapt de retailer enkele banen, maar er sluiten geen winkels.
Opschudding in Duitsland: bondskanselier Angela Merkel heeft de eerder deze week aangekondigde “paaspauze”, waarbij het land gedurende vijf dagen nagenoeg volledig op slot zou gaan, alweer ingetrokken.
Food
Uit vrees voor een derde golf gaat Duitsland zijn coronamaatregelen opnieuw verstrengen. Van 1 tot 5 april zal het openbaar leven grotendeels lam liggen en zelfs de voedingswinkels moeten vier van de vijf dagen gesloten blijven.
Mode
Zalando groeide vorig jaar met 30%, met dank aan een kwart meer klanten. De e-commercespeler verwacht het momentum aan te houden en denkt zelfs zijn verkopen te verdriedubbelen, van tien naar dertig miljard euro, tegen 2025.
Galeria Karstadt Kaufhof krijgt honderden miljoenen euro's aan overheidssteun. Het belang van de warenhuisgroep voor de binnensteden is daarbij een cruciaal argument, al is niet iedereen daarvan overtuigd.
Amazon heeft voor het eerst eigen vliegtuigen gekocht: 11 uitgevlogen Boeings worden omgebouwd tot cargovliegtuigen. De e-commercegigant vliegt ook naar Europa: in Duitsland leaset Amazon Air voortaan twee vliegtuigen.
Nu zowel Nederland als Duitsland opnieuw in lockdown gaan, vreest de Belgische regering dat nogal wat buitenlandse shoppers naar ons land zullen komen om hun eindejaarsgeschenken te kopen. Voorlopig komen er evenwel geen nieuwe maatregelen.
Coolblue breidt uit naar de regio rond Keulen: ook in die Duitse stad levert de onlineretailer nu witgoed aan huis. Pas begin deze zomer ging de Nederlandse elektronicaspecialist voor het eerst in Duitsland van start, rond de Nederrijn.
Ignazio Paternò, de topman van Lidl, verlaat het bedrijf met onmiddellijke ingang en - officieel - op eigen verzoek. Het pendelen tussen Italië en Duitsland zou hem te zwaar worden, klinkt het, al is er ook sprake van interne spanningen.
Voeding is eigenlijk te goedkoop: veel producten zouden dubbel zo duur zijn als ook de milieuschade in rekening wordt gebracht. De Duitse discounter Penny afficheert die ‘werkelijke’ prijs nu in het schap.
Groenten- en fruitleverancier Greenyard gaat een joint venture aan met de Duitse supermarktketen Rewe voor de belevering van haar winkels.
Olaf Koch, CEO van de Duitse groothandelaar Metro, zwaait vroeger af dan voorzien. Eind dit jaar al stopt hij als topman, hoewel zijn aanstelling normaal tot maart 2022 liep.
Zalando heeft een kwart meer verkocht in de eerste jaarhelft. Die groei bevestigt de e-tailer in zijn strategie om steeds meer een platform te worden dat werkt met partners, eerder dan met eigen aanbod.
Barbecuevlees uit de automaat halen, het kan bij Aldi in Duitsland. De discounter test er in de gemeente Haßloch, niet ver van Luxemburg, een "ALDImat": een automaat waar klanten de klok rond terecht kunnen.
Ceconomy, het moederbedrijf van Media Markt en Saturn, kondigt een grootschalige herstructurering aan. 3500 banen zijn in gevaar en voor verlieslatende winkels over heel Europa dreigt sluiting.