RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven JD Sports
  • Onderwerpen Overname
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

JD Sports koopt Aktiesport en Perry Sport (weer) volledig

icon
Vrije tijd7 juli, 2023

JD Sports neemt ook de andere helft van de aandelen van Aktiesport en Perry Sport over. Zo komen de Nederlandse ketens (opnieuw) volledig in handen van de Britse retailgroep, die tegelijk naar het Midden-Oosten trekt.

Oude stal

Het retailimperium van JD Sports deint verder uit: de groep neemt de resterende 49,98% over van Iberian Sports Retail Group, de holding boven tal van sportwinkels in Nederland, Spanje en Portugal. Zo wordt JD Sports volledig eigenaar van Sport Zone in Portugal, en Sprinter en de webshop Deporvillage in Spanje. Sinds 2021 behoren ook de Nederlandse ketens Aktiesport en Perry Sport tot de Spaanse houdstermaatschappij. De Britten krijgen bovendien een belang van 50,1% in fitnessapparaatbedrijf Bodytone.

De overname komt niet uit de lucht vallen: het is in het geval van Aktiesport en Perry Sport zelfs een heuse terugkeer naar de oude stal. JD Sports kocht beide formules namelijk al in 2016 uit hun faillissement, maar verkocht ze vijf jaar later zelf aan Iberian Sports Retail Group. JD Sports had toen al zijn meerderheidsaandeel in de Iberische groep. Nu betalen de Britten 500 miljoen euro voor de overige helft.

Tegelijk kondigt JD Sports uitbreiding naar het Midden-Oosten aan. Voor het eerst start de groep daarvoor met franchising: met behulp van franchisegroep GMG uit Dubai wil de keten een vijftigtal winkels openen in de regio. In eerste instantie ligt de focus op de Verenigde Arabische Emiraten, Saoedi-Arabië, Koeweit en Egypte. De groep wil ook Franse sectorgenoot Courir overnemen, maar moet daarvoor nog goedkeuring krijgen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd2 november, 2026
    Waarom The Jacob’s Store niet te snel wil groeien (maar wel naar Nederland lonkt)

    Twee jaar na de doorstart heeft The Jacob’s Store alweer negen goed draaiende winkels en een webshop. Het huidige driekoppige team zit daarmee zowat aan de limiet, maar houdt toch de deur op een kier voor een Nederlands avontuur, met de juiste partner.

  • icon
    Vrije tijd28 oktober, 2026
    Labubu-hype voorbij: omzet Pop Mart keldert tot 50%

    Pop Mart ziet zijn omzet bijna halveren nu de wereldwijde rage rond de populaire Labubu-poppen wegebt. Vooral in de Verenigde Staten en Europa stort de vraag in. Hoewel het bedrijf dat altijd met klem ontkende, lijkt de Chinese speelgoedfabrikant toch te afhankelijk te zijn geworden van zijn hitnummer.

  • icon
    Vrije tijd23 oktober, 2026
    Koen Tengrootenhuysen verlaat Decathlon na twintig jaar

    Na twintig jaar neemt Koen Tengrootenhuysen afscheid van sportretailer Decathlon. Hij speelde een belangrijke rol in de winkeluitbreiding en vastgoedstrategie van de keten in de Benelux. Zijn volgende professionele stap maakt hij later bekend.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail