RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

JD.com wil keten van kleine automatische supermarkten uitbouwen

icon
Food13 februari, 2018

Het Chinese JD.com wil in het thuisland een keten met winkeltjes zonder kassa’s uitbouwen. Die komt er naast naast 7Fresh, de hoogtechnologische supermarktketen waarvan de eerste vestiging eind vorig jaar opende.

 

Gezichtsherkenning

De nieuwe keten, die simpelweg de naam X krijgt, moet dit jaar nog groeien naar minstens 500 vestigingen in heel China. De eerste supermarkten openden eind vorig jaar alvast de deuren: ze hebben een oppervlakte van ongeveer 80 m² en klanten kunnen er een vijfhonderdtal producten vinden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Klanten die in de winkels aankopen willen doen, moeten zich op voorhand online registreren, want toegang tot de winkel gebeurt met gezichtsherkenning en ook betalingen gebeuren volledig automatisch. De werknemers in de winkels houden zich enkel bezig met het aanvullen van de winkelrekken.

 

7Fresh

Eind vorig jaar opende JD.com ook al een eerste vestiging van 7Fresh, een hoogtechnologische supermarktketen. Die winkel is liefst 4.000 m² groot, een stuk meer dan het nieuwe kleine broertje. JD.com wil de komende drie tot vijf jaar maar liefst duizend winkels openen van 7Fresh. Beide ketens maken trouwens allebei gebruik van ‘big data’ om er voor te zorgen dat het assortiment de verwachtingen van de consument inlost.

 

JD.com kan razendsnel nieuwe winkels openen in China, omdat het daar al een groot logistiek netwerk heeft uitgebouwd, met dertien distributiecentra en nog eens 500 magazijnen. Dat netwerk werd lange tijd enkel gebruikt voor e-commerce, maar geeft JD.com nu een serieuze meerwaarde bij het uitbouwen van een fysiek winkelnetwerk.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food20 oktober, 2026
    Ahold Delhaize wel degelijk getroffen door hack: retailer dient klacht in

    Het IT-incident dat Ahold Delhaize trof, was dan toch een cyberaanval, zo blijkt uit het feit dat de retailer maandag een klacht heeft ingediend bij de Nederlandse politie. Het bedrijf maakt intussen vooruitgang met het weer operationeel krijgen van alle diensten.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail