RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nederlandse detailhandel kende sterke groei in 2017

icon
Algemeen14 februari, 2018

Het voorbije jaar is de Nederlandse retail met meer dan 4% gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de grootste groei in meer dan een decennium. De online verkoop maakte zelfs een sprong van 19,5%.

 

Bijna op niveau pre-crisis

Ten opzichte van 2016 is de omzet in de Nederlandse detailhandel vorig jaar met 4,2% gestegen. Daarbij ging het verkochte volume er met 3,1% op vooruit, blijkt uit cijfers van het CBS. Met die groei doet de detailhandel het fors beter dan in 2016, toen er sprake was van een groei van 1,6%. Het is de eerste keer sinds 2006 dat de omzet zo hard groeit.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De omzet lag in 2017 wel nog 0,5% lager dan in 2008. Dat is vooral te wijten aan de non-foodwinkels, waar de omzet nog steeds 13% lager ligt dan het niveau van voor de economische crisis. Bij de voedingsmiddelen is er dan weer een groei van 15% ten opzichte van de periode vlak voor de crisis. In 2017 steeg de omzet bij non-foodwinkels met 3,3% en het volume met 3,5%. De grootste stijgingen zijn te vinden in winkels voor doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren en de winkels in meubels en huishoudartikelen. Ook bij de andere sectoren was er sprake van groei, behalve bij consumentelektronica en recreatieartikelen.

 

De winkels in voedings- en genotmiddelen hadden vorig jaar 3,2% meer omzet: die stijging kwam er vooral dankzij prijsstijgingen, want het volume steeg met slechts 1%. Bij supermarkten was de groei groter dan bij speciaalzaken. Bij die laatste lag het volume ook lager dan een jaar eerder.

 

Online werd er in 2017 19,5% meer omzet gehaald. Handelaars met online als hoofdactiviteit zagen hun omzet met 18% stijgen, terwijl bij verkopers waar online handel eerder een nevenactiviteit de omzet met 22% groeide.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Hacker Inti De Ceukelaire: “Vroeger was de mens de zwakste schakel. Nu is dat AI”

    Artificiële intelligentie belooft retailers een revolutie in efficiëntie en klantenservice. Maar ook de kwetsbaarheden worden steeds duidelijker. Ethisch hacker Inti De Ceukelaire: “Je moet eerst weten hoe een hond zich gedraagt voordat je hem bij kleine kinderen laat.”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail