RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Albert Heijn keert terug naar Turnhout… én wil opnieuw naar Groenplaats

icon
Food6 december, 2018

Twee Belgische winkelopeningen kondigt Albert Heijn vandaag aan voor de tweede helft van 2019: Turnhout en Deurne. RetailDetail vernam in de wandelgangen echter dat ook een terugkeer naar de Antwerpse Groenplaats op het programma staat.

 

Derde terugkeer op rij

In Turnhout verkocht Albert Heijn in 2017 zijn winkel langs de Steenweg op Gierle aan Lidl: dat was namelijk één van de dertien winkels die Ahold Delhaize moest afstoten om groen licht te krijgen voor de fusie. Vandaag kondigt de retailer officieel de terugkeer aan: er opent volgend jaar een nieuwe AH-winkel in Turnova, het ambitieuze woon- en winkelcentrum dat momenteel wordt gebouwd in het stadscentrum.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het nieuws komt niet als een verrassing: de keten werd immers al een tijdje genoemd als huurder in het project. Wel opmerkelijk is het feit dat Albert Heijn hiermee al voor de derde keer een winkelopening plant op een locatie die de keten eerder moest verlaten. Dat was recent namelijk ook al het geval in Leuven en in Lokeren, waar een klacht van Carrefour wegens concurrentievervalsing door de rechter werd verworpen.

 

Daarbij zal het niet ophouden, verneemt RetailDetail: vastgoedbronnen bevestigen dat Albert Heijn ook graag wil terugkeren naar de Antwerpse Groenplaats. Meer bepaald heeft de retailer zijn oog laten vallen op het oude postgebouw, dat momenteel gerenoveerd wordt en waar tot dit voorjaar de overdekte foodmarkt Mercado gevestigd was. Die locatie bevindt zich op goed 100 meter van het pand dat Ahold Delhaize moest verkopen aan Colruyt Group, dat er komend voorjaar een Cru zal openen. Dat Albert Heijn tot slot ook in Deurne bij Antwerpen een (grote) winkel zal openen, kwam al in het nieuws doordat buurtbewoners bezwaren indienden tegen het project.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail