RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Blokker betaalt zelf miljoenen voor overname

icon
Algemeen15 februari, 2019

Wie Blokker wil kopen, krijgt geld toe: de eigenaarsfamilie zou zelfs 250 miljoen euro over hebben om aan de nieuwe eigenaar van winkelketen mee te geven. Twaalf kandidaten hebben zich al aangemeld.

 

Zes biedingen op Blokker

De familie Blokker wil ‘haar’ keten een fikse bruidsschat meegeven bij de overname. Dat bericht de Telegraaf op basis van insidersbronnen. Volgens de krant krijgt de overnemer van de Nederlandse winkelketen binnenkort zelfs 250 miljoen euro mee, al klopt dit bedrag volgens een woordvoerder niet. Wel gaat het om “een substantieel bedrag”.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Op dit moment hebben twaalf huwelijkskandidaten zich aangemeld. Het zouden weliswaar allemaal privé-investeringsfondsen zijn, die veelal de reputatie hebben saneerders te zijn. “Dergelijke partijen gaan er niet met de kaasschaaf, maar met het hakmes doorheen”, aldus een anonieme bron van de Telegraaf. Enkele van die kandidaten zouden Aurelius, Nimbus en H2 zijn. 

 

De Blokker-familie zegt echter te willen verkopen aan een “partij die wil investeren in Blokker” en beweert dat er ook goede kandidaten tussen zitten. Ruim de helft van de mogelijke kopers heeft volgens de retailer al een niet-bindend bod ingediend of heeft er een in voorbereiding. Grote namen uit de retailinvesteringswereld zitten tot nu toe niet mee aan tafel.

 

Om reorganisaties te vermijden

Afgelopen najaar had topman Witteveen nog op televisie aangekondigd dat er geen reorganisaties meer zouden volgen. Die voor de duizenden medewerkers geruststellende uitspraak zou de verkoop nu echter bemoeilijken, aangezien kopers niet verwachten die belofte te kunnen houden. Door zelf een flinke som bij te passen, hoopt de eigenaarsfamilie enerzijds toch nog een verkoop te kunnen forceren en anderzijds harde saneringen te vermijden.

 

Een deel van het geld zou de familie ook zelf kunnen recupereren in huren, aangezien het familiale investeringsvehikel HB Capital zelf zo’n 20% van het winkelvastgoed in handen heeft. De Blokkers hebben er dus zelf baat bij dat de keten haar winkels behoudt.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen20 oktober, 2026
    Amazon pompt 16,9 miljard euro in Duitse AI, cloud en satellietinternet

    Amazon zet vol in op Duitsland als hub voor Europese expansie. De Amerikaanse techgigant kondigt aan in 2027 meer dan 16 miljard euro te investeren in het land. De investering moet de groei van cloud computing, kunstmatige intelligentie (AI), satellietinternet en mediaproducties verder aanjagen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail