RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jumbo wil meer dan 100 winkels in België

icon
Food27 februari, 2019

Jumbo ziet het groots op de Belgische markt: de Nederlandse supermarktketen ziet ruimte voor meer dan honderd winkels. Naast de eerder aangekondigde grote Foodmarkten zouden er ook gewone supermarkten en kleinere City-winkels komen, en dat in de drie gewesten.

 

Volledige dekking van groot naar klein

Jumbo – bekend als het ‘gele gevaar’ onder Belgische distributeurs – wil met zijn drie formules naar België komen: de Nederlandse grootgrutter gaat voor volledige dekking met naast traditionele supermarkten ook het versmarktconcept Foodmarkt en de gemakswinkels Jumbo City.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Op die manier ziet de keten op termijn ruimte voor meer dan honderd winkels, al gaat die uitrol wel stap voor stap: de klassieke supermarkt krijgt de voorrang, waarna de mogelijkheden voor de andere formules worden bekeken, zegt algemeen directeur Peter Isaac aan Gondola. “Het is echter nog te vroeg om daar een concrete tijdsplanning aan te koppelen”, reageert een woordvoerder dan weer tegen De Standaard.

 

Vertraging door vergunningen

De eerste vestiging opent alvast in november van dit jaar de deuren in het Limburgse Pelt. Eerder sprak Jumbo de intentie uit om in 2019 al drie winkels te openen, maar ondertussen zou er vertraging zijn en wordt die belofte genuanceerd. “Het is niet moeilijk om goede locaties te vinden in België, maar het is niet evident op vlak van vergunningen. Dat zorgt ervoor dat er hier en daar wat vertraging is. We gaan geen winkels openen vlak voor Kerstmis. Als het niet op tijd af raakt, openen we die pas begin 2020”, klinkt het.

 

Als groeistrategie wil de keten eerst eigen nieuwbouw winkels openen, maar nadien zullen ook bestaande panden worden overgenomen. Jumbo maakte eerder al bekend een aanzienlijk aantal locaties op het oog te hebben. Ook de Franstalige markt zou mogelijkheden bieden, maar dat zou pas op langere termijn zijn.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail