RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Frankrijk wil zelf digitaks invoeren

icon
Algemeen4 maart, 2019

Frans economieminister Bruno Le Maire dient woensdag een wetsontwerp in om een omzetbelasting van 3% voor grote internetbedrijven in te voeren. Hij vindt dat het bij de EU te lang wachten is op een akkoord.

 

Solo-slim

Le Maire had eerder al aangegeven dat Frankrijk, bij het uitblijven van een Europees akkoord, een nationale digitaks zou invoeren. Hij voegt nu de daad bij het woord en zal woensdag een wetvoorstel indienen om een omzetheffing van 3% voor bedrijven als Facebook en Google mogelijk te maken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Internetgiganten die wereldwijd een omzet draaien van minstens 750 miljoen euro (waarvan minstens 25 miljoen euro in Frankrijk) zullen de nieuwe taks moeten betalen. Volgens Le Maire gaat het om een dertigtal concerns en zal de taks zeker 500 miljoen euro opbrengen. Vooral Amerikaanse bedrijven, maar ook Chinese, Duitse, Spaanse en Britse bedrijven en één Franse onderneming worden geraakt door de nieuwe regeling.

 

Op Europees niveau wordt al enkele maanden onderhandeld over de invoering van een belasting op digitale activiteiten. De internetbedrijven betalen nauwelijks belastingen in Europa omdat ze fysiek niet in die landen aanwezig zijn. Bovendien evolueerde het belastingsysteem niet mee met de digitale revolutie. Een compromisvoorstel van de Europese Commissie voor een beperkte belasting van 3% op de digitale omzet werd door enkele kleinere lidstaten tegengehouden. Vooral landen als Zweden en Ierland vrezen tegenmaatregelen van de Amerikaanse president Donald Trump. In fiscale kwesties als deze kan elke EU-lidstaat een veto stellen en zo een voorstel blokkeren.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen20 oktober, 2026
    Amazon pompt 16,9 miljard euro in Duitse AI, cloud en satellietinternet

    Amazon zet vol in op Duitsland als hub voor Europese expansie. De Amerikaanse techgigant kondigt aan in 2027 meer dan 16 miljard euro te investeren in het land. De investering moet de groei van cloud computing, kunstmatige intelligentie (AI), satellietinternet en mediaproducties verder aanjagen.

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Vinted overspoeld met gestolen spullen na rellen in Frankrijk

    Van designerhandtassen tot cosmetica: tweedehandsplatform Vinted kampt met een golf van verdachte advertenties na de hevige rellen en plunderingen in Frankrijk afgelopen weekend. Het bedrijf verwijdert massaal zoekertjes voor luxeproducten die vermoedelijk afkomstig zijn uit geplunderde winkels. Luxeproducten duiken weer op Tijdens de onlusten kregen duizenden Franse winkels te maken...

  • icon
    Algemeen19 oktober, 2026
    Franse rellen treffen 3.000 winkels: Sephora sluit alle vestigingen, Carrefour vreest miljoenenfactuur

    (update) De gewelddadige protesten in Frankrijk hebben minstens 3.000 winkels geraakt. Onder meer Sephora, Burberry, Galeries Lafayette en Carrefour kregen te maken met plunderingen of vernielingen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail