RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ontdek het nieuwe belevingsconcept van Aveve

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin26 maart, 2019

Het wordt wennen: Aveve neemt afscheid van z’n vertrouwde slogan ‘tuin, dier, bakplezier’ en gaat nu voor de baseline ‘Hier groeit plezier’. Bovendien lanceert de retailer een nieuw winkelconcept dat inspiratie en ‘goesting’ centraal stelt.

 

Oplossingen en inspiratie

Zowel de winkel als het aanbod krijgen een upgrade, om bestaande klanten beter te bedienen maar ook een breder publiek aan te spreken. “We kenden de laatste jaren een mooie groei maar we willen ambitieuzer zijn,” zegt directeur retail Erik Haegeman van Arvesta. “Daarom zetten we het merk Aveve sterker in de markt, met een verhaal dat meer emotioneel is, minder functioneel. We waren al onderscheidend op het vlak van service, nu zetten we verdere stappen inzake beleving en assortiment.”
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het nieuwe winkelconcept stapt af van productgericht denken en trekt de kaart van de totaaloplossingen. Dat resulteert in een winkelopstelling met vier ‘werelden’ die samenkomen op een centraal belevingsplein waar shoppers inspiratie kunnen vinden voor elk seizoen. Het aanbod workshops en demo’s wordt sterk uitgebreid. Het resultaat is nu al te zien in drie testwinkels van uiteenlopende formaten: Mechelen (2000 m²), Oostrozebeke (1000 m²) en Hannuit (500 m²). Na een evaluatie komende zomer volgen er dit najaar nog een goeie tien verbouwingen. Tussen 2020 en 2023 volgt dan de uitrol, met een 50-tal verbouwingen per jaar.

 

Warme uitstraling

Qua look & feel stapt Aveve af van de klassieke supermarktrekken om resoluut te gaan voor een warme uitstraling met veel hout, zwart metaal en sfeerbeelden. Het design werd ontwikkeld met het agentschap Mojo. Voortaan komen shoppers bij voorkeur binnen via de buitenafdeling, die ‘goesting’ uitstraalt en zo garant staat voor de nodige impulsaankopen.
 

De eerste wereld in de winkel is de ‘schuur’, met voeding en benodigdheden voor hoevedieren, maar ook tuinmateriaal. Daarna volgt de ‘tuin’, met oplossingen voor een stralend gazon en een nieuw aanbod ‘urban gardening’, omdat tuinieren niet enkel iets is voor mensen met een grote tuin. De thuiswereld brengt alles bijeen wat in huis relevant is: huisdieren, kamerplanten en potten, zelfs een afdeling kunstplanten – een sterk groeiend segment, vernemen we. Op de markt tenslotte vinden klanten een flink uitgebouwd voedingsaanbod. Naast de vertrouwde bakcategorie zijn er groenten en fruit recht van de lokale boer. Ook is er een afdeling ‘landelijk lekkers’ met ambachtelijke producten: confituren, mosterd, vruchtensappen, noten in bulk…
 

Met de slogan en het winkelconcept komt ook een geactualiseerd marketingplan: de folder biedt meer inspiratie, een nieuwe mediamix wil jongere doelgroepen aanspreken via sociale media maar ook radio en tv. De focus ligt voor Aveve nog volop op de fysieke winkel. “We zijn op zoek naar een duurzaam model voor een financieel gezonde webshop”, aldus Haegeman. 

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin16 oktober, 2026
    Moederbedrijf Brico en Praxis dook in het rood voor financiële reddingsoperatie

    Maxeda DIY Group, het moederbedrijf van Brico, BricoPlanit en Praxis, heeft zijn jongste boekjaar met verlies afgesloten. De tegenvallende cijfers waren de voorbode van een ingrijpende herfinanciering, waarmee de doe-het-zelfgroep zijn financiële toekomst veilig wil stellen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Kingfisher haalt nieuwe CEO bij OBI

    Kingfisher heeft een opvolger beet voor Thierry Garnier, die naar Ahold Delhaize vertrekt. De groep achter B&Q en Screwfix in het Verenigd Koninkrijk en Castorama en Brico Depot in Frankrijk haalt OBI-topman Sebastian Gundel binnen als nieuwe CEO.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin13 oktober, 2026
    Overnemer in beeld voor vier Waalse Gamma-winkels, maar niet voor personeel

    Vier van de zes bedreigde Gamma-winkels in Wallonië zouden een overnemer hebben gevonden. Voor de 74 werknemers biedt die mogelijke deal voorlopig echter geen zekerheid: de kandidaat-overnemer zou het personeel niet mee overnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail