RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Waarom de Bijenkorf wél succesvol is

icon
Mode24 mei, 2019

Terwijl heel wat warenhuizen moeilijke tijden beleven, groeit de Bijenkorf voor het zesde opeenvolgende jaar. “Het gaat erom wát je toevoegt”, klinkt het.

 

Omzet én winst groeien

Vorig jaar steeg de omzet van de Bijenkorf met 7,1% dankzij een sterke toename van de online verkoop (+33%). De winkelverkopen hadden te lijden onder verbouwingen, waardoor de groei beperkt bleef tot 1%: liefst 6% van de winkeloppervlakte kon niet worden benut. De omzetstijging wordt ook weerspiegeld in de winstcijfers, want het operationeel resultaat steeg van 38,7 miljoen euro naar 41,3 miljoen euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De Bijenkorf koos in 2013 voor een strategie die zich richt op het hogere segment. Een schot in de roos, zo blijkt, want sindsdien groeien omzet en winst. “We houden onze bezoekersaantallen op peil, terwijl er minder mensen naar de centra gaan,” zegt CEO Giovanni Colauto in De Telegraaf. In het eerste kwartaal zag het warenhuis het aantal klanten nog toenemen, net als de omzet.

 

Toegevoegde waarde

De prijs is minder belangrijk voor veel klanten, zegt de topman: “Zalando is nauwelijks een concurrent. Wij zitten in het luxe- en middensegment. Zalando zit vooral in de middencategorie, waar veel concurrentie is.”

 

Wanneer gevraagd wordt naar een verklaring voor het succes van de Bijenkorf, hamert Colauto op de toegevoegde waarde. “In elke business, in elk prijssegment kun je geld verdienen. Als je maar iets toevoegt. Het gaat er om wát je toevoegt.” In het geval van de Bijenkorf bedoelt hij dan aantrekkelijke winkels, exclusieve merken en fraai vormgegeven restaurants om klanten te inspireren: “Design is belangrijk. Want het gaat toch vaak om een eerste indruk.”

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Lacoste ontslaat zijn topman

    Lacoste heeft topman Éric Vallat vorige week, vlak voor de modeshow tijdens Paris Fashion Week, aan de kant gezet. Thierry Guibert neemt opnieuw de leiding over bij het Franse luxueuze lifestylemerk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Xandres groeit in Nederland en breidt uit naar Duitsland

    Xandres dankt omzetgroei in het afgelopen boekjaar vooral aan een stevige versnelling in Nederland. Nu verschuift de aandacht van het Belgische modebedrijf naar Duitsland. De ambitie blijft om uit te groeien tot een sterk Europees merk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail