RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Redactie
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Riccardo Tisci doet Burberry opleven

icon
Mode16 juli, 2019

Het aantrekken van de Italiaanse ontwerper Riccardo Tisci lijkt zijn vruchten af te werpen, want luxemerk Burberry heeft een goed kwartaal achter de rug.

 

China

De omzet van het Britse label groeide sneller dan verwacht, vooral onder impuls van de grote vraag naar de ontwerpen van Tisci. Tijdens het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar bedroegen de totale opbrengsten 498 miljoen pond (620 miljoen euro), een stijging met 4% tegenover dezelfde periode vorig jaar. Analisten hadden een groei in de buurt van 2% verwacht.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De ontwerpen van Tisci, die momenteel ongeveer de helft van de volledige Burberry-collectie uitmaken, vielen enorm in de smaak en kenden een groei van meer dan 10% tegenover vergelijkbare collecties verleden jaar. Vooral in China liep de verkoop erg goed. Ook in Europa was er groei, maar in Amerika stagneerde de verkoop.

 

Sneller nieuwe producten

Naast de nieuwe stijl van Tisci, met een prominentere plaats voor het logo, zet het luxemerk ook sterker in op sociale media. Het experimenteert bijvoorbeeld met maandelijkse productlanceringen op platformen als Instagram. Door sneller nieuwe ontwerpen te brengen, wil het label vooral jonge shoppers trachten te verleiden en aan zich te binden. “Een van die nieuwe ontwerpen was in april op 20 minuten tijd wereldwijd uitverkocht“, zegt financieel directeur Julie Brown.

 

Voor de rest van het boekjaar handhaaft Burberry zijn prognose om een stabiele omzet en operationele marge te realiseren. Het bedrijf blijft ondanks de opleving voorzichtig en Brown wijst onder meer op de brexit die nog steeds boven Europa hangt.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Lacoste ontslaat zijn topman

    Lacoste heeft topman Éric Vallat vorige week, vlak voor de modeshow tijdens Paris Fashion Week, aan de kant gezet. Thierry Guibert neemt opnieuw de leiding over bij het Franse luxueuze lifestylemerk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Xandres groeit in Nederland en breidt uit naar Duitsland

    Xandres dankt omzetgroei in het afgelopen boekjaar vooral aan een stevige versnelling in Nederland. Nu verschuift de aandacht van het Belgische modebedrijf naar Duitsland. De ambitie blijft om uit te groeien tot een sterk Europees merk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail