RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Michael Kors, Versace en Jimmy Choo investeren in groei

icon
Mode7 augustus, 2019

Capri Holdings, de fusiegroep boven Michael Kors, Versace en Jimmy Choo, heeft er een sterker kwartaal opzitten dan verwacht. Toch moet er nog fors worden geïnvesteerd, en dat gaat ten koste van de winst.

 

Afboekingen bij Michael Kors

In het kwartaal dat afliep op 29 juni heeft de nieuwe fusieholding bijna 12% meer omzet geboekt. De groep, die begin dit jaar is ontstaan na de overname van Versace door Michael Kors, was in totaal goed voor een omzet van 1,3 miljard dollar (bijna 1,2 miljard euro). Zonder wisselkoerseffecten zouden de verkopen zelfs 13,8% zijn gestegen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook de operationele marge en winst kwamen hoger uit dan verwacht, laat CEO John Idol weten, al was er wel sprake van een fikse terugval. De operationele marge kelderde van 17,9% een jaar eerder naar 4,8% dit kwartaal. De nettowinst viel in totaal terug tot 45 miljoen dollar (40 miljoen euro) tegenover nog 186 miljoen dollar vorig jaar. Daarvan komt echter 97 miljoen dollar (85 miljoen euro) op conto van afboekingen op de huurkosten van Michael Kors-winkels, waarvan er de afgelopen jaren al heel wat de deuren sloten.

 

Bovenal een investeringsjaar

Topman Idol zegt tevreden te zijn en beklemtoont nogmaals dat het huidige boekjaar een investeringsjaar is voor de nieuwgevormde groep: “We investeren in Versace en Jimmy Choo om deze prestigieuze luxehuizen klaar te maken voor omzetgroei en margeverhoging op lange termijn. We voeren ook strategische initiatieven uit bij Michael Kors om het merk opnieuw te laten groeien.” Op lange termijn wil Capri met de drie merken een omzet van acht miljard dollar behalen. Voor het lopende boekjaar bevestigt de groep wel haar ambities om een gecorrigeerde winst van 4,95 dollar per aandeel (4,4 euro) en een operationele marge van 15,5% te realiseren. 

 

De totaal verwachte omzet stelt Idol wel naar beneden toe bij naar 5,8 miljard dollar (5,2 miljard euro), vooral wegens negatieve wisselkoerseffecten en tegenvallende groothandelsverkoop bij Michael Kors in Noord-Amerika.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Lacoste ontslaat zijn topman

    Lacoste heeft topman Éric Vallat vorige week, vlak voor de modeshow tijdens Paris Fashion Week, aan de kant gezet. Thierry Guibert neemt opnieuw de leiding over bij het Franse luxueuze lifestylemerk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Xandres groeit in Nederland en breidt uit naar Duitsland

    Xandres dankt omzetgroei in het afgelopen boekjaar vooral aan een stevige versnelling in Nederland. Nu verschuift de aandacht van het Belgische modebedrijf naar Duitsland. De ambitie blijft om uit te groeien tot een sterk Europees merk.

  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail