RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jong en oud zorgen voor nieuwe kansen in voeding

icon
Food12 december, 2019

Ons traditioneel eetpatroon gaat op de schop: flexitarisme, snackmaaltijden en jongeren veranderen de taal van de voeding. Dat zorgt voor kansen voor ondernemende foodproducenten die in het juiste gat springen.

 

Zeven maaltijden in plaats van drie

De eetcultuur die West-Europa vroeger eigen was, is met uitsterven bedreigd, besluiten producenten op de voedingsbeurs Fi Europe in Parijs. Waar er vroeger een duidelijk onderscheid was tussen een ‘Zuiders’ en een Angelsaksisch dieet, met bij dat eerste een focus op genot en bij dat laatste op functionaliteit, lopen die culturen vandaag helemaal door elkaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook het klassieke patroon van twee à drie maaltijden per dag wordt door jongere generaties ingeruild voor vijf tot zelfs zeven snackmomenten. Ze zoeken daarbij vooral afwisseling en onmiddellijke beschikbaarheid, al gaan ze ook op zoek naar gezonde, plantaardige en nieuwe producten.

 

Een nieuwe taal in voeding

De voedselindustrie moet zich dus aanpassen aan de verschuiving in het dieet van consumenten, dat vandaag al in grote mate vegetarisch en flexitarisch is. “We moeten een nieuwe taal leren“, zei Kevin Camphuis van de Parijse innovatie-accelerator Shakeup Factory daarover. “De waarden van de nieuwe generaties als het over voeding gaat, zijn helemaal anders dan die van vorige generaties”, citeert FoodNavigator Camphuis: “We hebben 60 jaar op dezelfde manier hetzelfde eten geteeld, verwerkt, verpakt en verkocht, maar dat is nu voorbij.”

 

Vooral de consumenten geboren na 1995 kiezen hun merken tegenwoordig meer voor hun waarden en verhalen, dan voor de producten zelf. Zo zien de producenten onder meer de opkomst van nichemerken, zoals ‘slaafvrije’ snoeprepen voor lopers of proteïnedrankjes voor niet-sporters. Verschillende voedingsbranches beginnen zich op die manier ook te vermengen.

 

Opportuniteiten in de gezondheidszorg

Ondanks het groeiende gezondheidsbewustzijn, groeit ondertussen de snackmarkt: Rick Miller van onderzoeksbureau Mintel had het op Fi Europe over de “versnacking van de cultuur”. En dat doet de vergrijzing dan weer geen deugd: mensen leven weliswaar langer, toch verkeren ze minder lang in goede gezondheid.

 

In die maatschappelijke uitdagingen liggen dan ook nog opportuniteiten weggelegd voor de foodbranche, besluit FoodNavigator: nieuwe voedingsmiddelen zoals kweekvlees kunnen duurzamer en zelfs gezonder zijn dan het natuurlijke product. Met een vergrijzende bevolking aan de ene kant en obese jongeren aan de andere, dient wellicht ook de gezondheidszorg de stap naar duurzamere voeding te zetten?

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail