RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ook H&M onderzoekt Chinese dwangarbeid

icon
Mode26 december, 2019

Na Tesco gaat nu ook H&M onderzoeken of er sprake is van dwangarbeid door Chinese gevangenen in zijn toeleveringsketen. De beschuldigingen komen van voormalig journalist Peter Humphrey, die zelf bijna twee jaar in zo’n gevangenis opgesloten zat.

 

Verborgen boodschap

Afgelopen zondag schortte Tesco de samenwerking met zijn Chinese leverancier van kerstkaartjes op, nadat een Brits meisje op één van de kaartjes een boodschap over dwangarbeid vond. “Wij zijn buitenlandse gevangenen in de gevangenis van Qingpu in Shanghai in China. We worden gedwongen om tegen onze wil te werken. Help ons alsjeblieft en verwittig mensenrechtenorganisaties”, stond er op de kaart te lezen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Er werd via de kaart ook opgeroepen om contact op te nemen met Peter Humphrey, een voormalige journalist die 23 maanden opgesloten zat in dezelfde Qingpu-gevangenis. Over die periode zegt Humphrey het volgende: “Ik herkende bekende merken – 3M, C&A, H&M. Tot zover de maatschappelijke verantwoordelijkheid van bedrijven, hoewel die misschien niet wisten dat gevangenisarbeid deel uitmaakte van hun toeleveringsketen.”

 

H&M zegt dat het al een onderzoek heeft ingesteld, maar dat het geen bewijs kon vinden van schendingen van het beleid inzake gevangenisarbeid. “Uit voorzorg hebben we onze Chinese leveranciers herinnerd aan de samenwerkingseisen die we stellen en waarover niet onderhandeld kan worden. De niet-naleving daarvan zou leiden tot een definitieve beëindiging van alle contractuele werkzaamheden. H&M Group verbiedt ten strengste dwangarbeid of illegale arbeid in onze toeleveringsketen”, citeert Retail Gazette een woordvoerder van de Zweedse modeketen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail