RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aziatische kledingfabrikanten lijden onder coronacrisis

icon
Mode26 maart, 2020

De coronacris heeft ook zware gevolgen voor de textielindustrie in Azië. Westerse modemerken als Primark en Zara schorten massaal bestellingen op, waardoor fabrieken moeten sluiten en grote werkloosheid dreigt.

 

Lockdown

Kledingproducenten in onder andere Bangladesh, Cambodja, Myanmar en Vietnam zagen tot nu toe slechts enkele tientallen fabrieken sluiten, vooral door verstoorde toeleveringsketens in China (waar het virus het eerst uitbrak en nog steeds de belangrijkste leverancier van de grondstoffen voor veel kledingfabrikanten). In Vietnam, een van de grote textielexporteurs in de wereld, bedroeg de groei van de sector in januari en februari nog slechts 1,7%. Nu steeds meer delen van Europa en de Verenigde Staten in lockdown gaan en grote moderetailers hun orders terugschroeven, dreigt de productie helemaal stil te vallen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Primark heeft vorige week tientallen bestellingen geannuleerd en heeft leveranciers – waarvan er vele in Zuidoost-Azië zijn gevestigd – geadviseerd om “ernstig te overwegen om alle huidige en toekomstige productie en de inkoop van materialen in verband met bestellingen van Primark stop te zetten“, schrijft Asia Times. Marks & Spencer liet vorige week nog weten dat het de kledingbestellingen de komende maanden met ten minste 118 miljoen dollar (110 miljoen euro) zal verminderen. Een hele reeks andere ketens (waaronder Zara, Mango, Macy’s en J.C. Penney) hebben hun orders ook al ingekrompen of helemaal opgeschort.

 

Levensbelang

De fabrieken in Bangladesh hebben naar schatting al 138 miljoen dollar (125 miljoen euro) verloren door geannuleerde of geschorste orders van internationale merken. De Vietnamese overheid vreest dat de export naar Europa in de eerste twee kwartalen van het jaar met minstens 8% zal dalen. Lokale rapporten suggereren dat tientallen kledingbedrijven reeds Europese en Amerikaanse leveringscontracten hebben verloren.

 

Intussen nemen Europa en de VS steeds strengere maatregelen tegen het coronavirus, waardoor de schade wellicht nog veel groter zal worden. In Cambodja is de export van kleding en schoeisel goed voor 40% van het bruto binnenlands product. De sector stelt meer dan 800.000 mensen tewerk, en is daarmee de grootste werkgever van het land. In Vietnam genereerde de kledingindustrie in 2018 meer dan 36 miljard dollar (33 miljard euro) aan inkomsten.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail