RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ikea stort zich op Amerikaanse winkelcentra

icon
Algemeen15 mei, 2020

Ingka Centres, eigenaar van winkelcentra en eigendom van Ikea, wil de Verenigde Staten betreden. De vastgoedtak is in gesprek om goed gelegen panden in de grote Amerikaanse steden op te knappen.

 

“Zeer actieve zoektocht”

Ingka heeft vandaag 45 winkelcentra in Europa en Azië in bezit, maar heeft nu ook concrete plannen om de Verenigde Staten te veroveren. Topman Gerard Groener zegt aan Reuters verschillende onderhandelingen te voeren rond binnenstedelijk vastgoed, vooral in New York, Los Angeles, San Francisco en Chicago.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Door de coronacrisis liggen er nu veel kansen voor het grijpen, vermoeden de Zweden, die dus een “zeer actieve zoektocht” hebben aangevat. Het bedrijf heeft al gesprekken lopen om panden zoals oude postkantoren, warenhuizen en bestaande winkelcentra te kopen en te verbouwen.

 

Ingka Centres wil in de VS, net zoals anders, winkelcentra voor gemengd gebruik bouwen, die het “ontmoetingsplaatsen” noemt en die “een breed scala aan faciliteiten en diensten hebben”. De activiteiten kunnen behalve retail variëren van gezondheidszorg en onderwijs tot festivals en evenementen, aldus Groener. In China loopt bijvoorbeeld een project om ook de aangrenzende woon- en kantoorruimtes te integreren, al liep de bouw daarvan enkele maanden vertraging op door de coronacrisis.

 

Vier miljoen vierkante meter

Ondertussen beginnen de winkelcentra die getroffen werden door de corona-lockdown geleidelijk aan weer te openen. In China ziet Groener de shoppers op de meeste locaties snel terugkeren: in Peking en Wuxi telden de centra in april al respectievelijk 67% en 81% van het aantal bezoekers in 2019.

 

Begin dit jaar kocht Ingka Centres in Londen voor het eerst een bestaand winkelcentrum, waar ook nog geen Ikea-winkel in was. In alle andere gevallen ging het net omgekeerd: steeds gaat het om Ikea-woonwinkels waar Ingka Centres dan een heus winkelcentrum of retailpark rond bouwt. Alles samen had Ingka Centres in augustus 2019 vier miljoen vierkante meter een verhuurbare oppervlakte, die 480 miljoen bezoekers op een jaar tijd mochten verwelkomen. 

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen21 oktober, 2026
    Kerstlening haalt Galeria (even) het mes van de keel

    De noodlijdende Duitse warenhuisketen Galeria heeft een belangrijke financieringsovereenkomst gesloten met de Amerikaanse retailsaneerder Gordon Brothers. Die lening stelt de bevoorrading voor de cruciale eindejaarsperiode veilig, maar tegen welke prijs?

  • icon
    Algemeen21 oktober, 2026
    Gifi vraagt bescherming tegen schuldeisers: Franse discounter vecht voor voortbestaan

    De Franse discountketen Gifi vraagt gerechtelijke bescherming aan na jaren van strategische blunders, een mislukte IT-operatie en kelderende verkoopcijfers. De toekomst van ruim 500 winkels en 6.000 werknemers staat op het spel.

  • icon
    Algemeen20 oktober, 2026
    Amazon pompt 16,9 miljard euro in Duitse AI, cloud en satellietinternet

    Amazon zet vol in op Duitsland als hub voor Europese expansie. De Amerikaanse techgigant kondigt aan in 2027 meer dan 16 miljard euro te investeren in het land. De investering moet de groei van cloud computing, kunstmatige intelligentie (AI), satellietinternet en mediaproducties verder aanjagen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail