RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ralph Lauren zakt weg in de rode cijfers

icon
Mode27 mei, 2020

Het werd ook Ralph Lauren in het corona-kwartaal rood voor de ogen: de modegroep zag de omzet met 15% dalen en kwam diep in het rood uit in de drie maanden tot eind maart. Ook over het hele boekjaar zakte de omzet.

 

Omzet zakt 22%

Ralph Lauren kon zijn gebroken boekjaar 2020, dat tot eind maart liep, niet in schoonheid afsluiten: door toedoen van de coronapandemie viel de omzet met 15% terug tot 1,3 miljard dollar (1,2 miljard euro). De ergste daling (-22%) was in Azië te zien, maar ook op de Europese (-19%) en Noord-Amerikaanse (-11%) markten ging het luxemerk er fors op achteruit.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ondertussen zijn de Aziatische en Europese winkels van het Amerikaanse modehuis bijna allemaal terug open, net zoals de helft van de winkels in Noord-Amerika. Toch verwacht het bedrijf ook in het nu begonnen boekjaar 2021 de gevolgen van de lockdowns nog sterk te voelen. Wel meent de ontwerper, die nog steeds aan het hoofd staat van zijn bedrijf, met zijn filosofie van tijdloosheid “deze ongeziene uitdaging” de baas te kunnen.

 

Derde van beurswaarde kwijt

Beursbeleggers denken daar evenwel iets anders over en stuurden het aandeel prompt 2,5% lager. Alleen al in 2020 heeft het bedrijf al 30% van zijn waarde verloren. Dat komt vooral door de rode cijfers die Ralph Lauren in het voorbije vierde kwartaal optekende: tegenover een kleine winst van 32 miljoen dollar in dezelfde periode vorig jaar, zet het modelabel nu een nettoverlies van liefst 249 miljoen dollar (230 miljoen euro), slechter dan analisten hadden verwacht.

 

Over het hele boekjaar daalde de omzet met 2% tot 6,2 miljard dollar (5,6 miljard euro), wat het luxehuis onder meer op Covid-19 en de protesten in Hongkong steekt. Toch is het opvallend dat de daling op alle markten te zien is, ook in het voor luxemerken veelbelovende Azië. De nettowinst bedroeg 384 miljoen dollar (350 miljoen euro), flink minder dan de 431 miljoen dollar een jaar eerder.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail