RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Brico verkoopt twee derde meer in coronacrisis

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin5 juni, 2020

Tijdens de coronacrisis sloegen mensen aan het klussen, en daar geniet de doe-het-zelfgroep Maxeda van mee: de Brico-eigenaar boekte in mei 44% meer vergelijkbare omzet.

 

Kas weer gespekt

Sinds de lockdown is klussen weer helemaal in: in Nederland – waar de winkels openbleven – steeg de omzet in de doe-het-zelfbranche met een kwart, wat meteen de grootste groei sinds 2005 was. Over het hele kwartaal was er een groei van 13,6%, berekende het Centraal Bureau voor Statistiek.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Voor Maxeda, de groep achter Brico en Praxis, kwam de trend als geroepen. De holding kampt al een tijd met terugvallende resultaten en obligatiehouders vreesden bij de uitbraak van de coronapandemie zelfs voor het ergste: het aandeel handelde toen nog maar aan 45% van de nominale waarde. Vooral de cashpositie van het bedrijf baarde analisten zorgen.

 

Nu raakt die kas echter weer gespekt: in het kwartaal tot eind mei had Maxeda 156 miljoen euro aan cash, volgens de groep zelf te danken aan positieve operationele resultaten. De groep heeft de voorraad weten af te bouwen en profiteerde van steunmaatregelen in de coronacrisis, zoals belastinguitstel en minder uren voor de werknemers. Ondertussen is ook de ombouw van de voormalige Formido-formule naar Praxis achter de rug, wat een flinke kostenbesparing betekent.

 

Spectaculaire groei

Hoewel de omzet in het volledige eerste kwartaal licht daalde, zorgde de coronacrisis voor een spectaculaire stijging. In Nederland steeg de verkoop sinds het begin van de lockdown op 16 maart met liefst 41% op vergelijkbare basis. Na de heropening in België steeg de omzet bij Brico met liefst 66%. Voor de hele groep kwam de vergelijkbare omzet in de maand mei 44% hoger uit.

 

“Het lijkt erop dat de pandemie tot een nieuw normaal heeft geleid. Het belangrijkste element is een nieuwe waardering voor en focus op thuis. Er wordt erkend dat klussen aan het huis een essentiële zaak is”, besluit Maxeda volgens het Financieele Dagblad. Ondertussen is ook de koers weer gestegen tot ruim 90% van de nominale waarde. Het blijft weliswaar afwachten of de voorziene uitbetaling van 14,5 miljoen euro aan obligaties op 15 juli door zal kunnen gaan.

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Hornbach loodst klanten recht naar het juiste schap

    Hornbach lanceert voor al zijn Nederlandse bouwmarkten een navigatiefunctie uit in de app. Klanten krijgen op hun smartphone een route naar het gangpad, de stelling en het schap waar een product ligt. De doe-het-zelfketen testte de technologie een jaar lang in Nijmegen.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin26 augustus, 2026
    Bauhaus trekt zich terug uit Noorwegen

    Doe-het-zelfketen Bauhaus verlaat Noorwegen na bijna twintig jaar. De drie vestigingen gaan naar verwachting eind oktober dicht, waardoor 223 banen verdwijnen. De Duitse groep ziet onvoldoende perspectief om er op lange termijn winstgevend te opereren.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin10 augustus, 2026
    Gamma sluit twee winkels in Brussel

    Gamma heeft deze zomer twee vestigingen gesloten in Brussel. De doe-het-zelfketen doet dat naar eigen zeggen om “bedrijfseconomische redenen”. De retailer verloor vorig jaar marktaandeel in België.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail