RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hedi Slimane krijgt nog 700.000 euro van Yves Saint Laurent

icon
Mode23 juni, 2020

In de zoveelste rechtszaak tussen Yves Saint Laurent en ex-creatief directeur Hedi Slimane delft het Franse modehuis alweer het onderspit: YSL moet Slimane bijna 700.000 euro betalen voor foto’s. De zaak sleept al ruim twee jaar aan.

 

Foto’s van 8 miljoen euro

Het Parijse hof van beroep heeft geoordeeld dat luxemerk Yves Saint Laurent de foto’s van een campagne die Hedi Slimane voor het modehuis maakte niet zomaar mocht blijven gebruiken. Na zijn vertrek had Saint Laurent nog twee jaar de rechten op de foto’s, waarvoor de ontwerper toen al zo’n 8 miljoen euro had gekregen, maar over verder gebruik moest nog worden onderhandeld, klinkt het verdict. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Al eind 2017 had Slimane, ondertussen aan de slag bij rivaal LVMH voor het merk Celine, de rechtszaak aangespannen. Hij vroeg een schadevergoeding van liefst zes miljoen dollar. In eerste instantie kreeg hij van de rechter ongelijk, maar in hoger beroep krijgt de modeontwerper nu toch zijn zin. 

 

20 miljoen euro later

“Het feit dat Slimane al een aanzienlijke vergoeding voor zijn diensten heeft ontvangen, stelt YSL niet vrij van het betalen van een schadevergoeding voor inbreuken op het auteursrecht“, aldus de rechters volgens Bloomberg. Wel oordeelde de rechter dat Slimane te veel vroeg: nu krijgt hij 618.000 euro in totaal, plus 80.000 euro om zijn juridische kosten te dekken.

 

Sinds het vertrek van Slimane bij Kering-dochter Yves Saint Laurent in 2016 is dit al de derde rechtszaak tussen beide partijen. Kering en de ontwerper ruzieden om zijn niet-concurrentiebeding van 10 iljoen euro en een bedrag van 9,3 miljoen euro, waarop Slimane nog recht beweerde te hebben voor zijn laatste jaar dienst. In beide gevallen werd het bedrijf door Franse rechters veroordeeld tot betaling.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail