RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Flessenwater Danone krijgt forse klap

icon
Food30 juli, 2020

Danone heeft een moeilijk kwartaal achter de rug. Door de lockdowns die in vele landen werden ingesteld, kreeg de omzet een fikse knauw.

 

Verkoop flessenwater onderuit

De omzet van Danone daalde in het tweede kwartaal met 8,3% tot 5,95 miljard euro. Vooral de verkoop van flessenwater leed onder de verplichte sluiting van cafés en restaurants. De waterdivisie zag de opbrengsten met bijna een derde terugvallen tot 925 miljoen euro, schrijft Zonebourse.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In het eerste kwartaal kon Danone nog profiteren van het hamstergedrag van Europese en Amerikaanse consumenten bij het begin van de lockdown: de run op yoghurt en babyvoeding leverde toen zelfs nog een omzetstijging op. In het tweede kwartaal bleef daar echter niets van over en werd het bedrijf zwaar geraakt door de beperkende maatregelen die aan de horeca werden opgelegd. De zogenaamde ‘out of home’-distributiekanalen, die in deze periode normaal zowat 45% van de omzet uit waters genereren, moesten een omzetdaling van bijna 50% te slikken.

 

Ook de andere producten van Danone kenden een lastig kwartaal, al was de schade daar eerder beperkt. Enerzijds breidde de pandemie zich uit naar andere regio’s, zoals in Latijns-Amerika, en anderzijds bouwden consumenten de voorraden weer af die ze in het eerste kwartaal hadden aangelegd. Daardoor daalde de groepsomzet van het bedrijf in Europa en de Verenigde Staten met 3,4% en in de rest van de wereld met 14%.

 

114 miljoen euro ‘coronakosten’

Bekeken over de eerste zes maanden van het jaar, is de omzet gedaald met 3,6% tot 12,2 miljard euro. Het operationeel resultaat daalde naar 1,7 miljard euro (vorig jaar 1,86 miljard euro). Danone raamt de rechtstreekse kosten ten gevolge van de pandemie (bijvoorbeeld mondmaskers, handschoenen, extra logistieke kosten, premies) op 114 miljoen euro.

 

Het voedingsbedrijf geeft geen prognoses meer voor de rest van het jaar. CEO Emmanuel Faber is er wel van overtuigd dat “het tweede kwartaal het meest uitdagende van het jaar zal geweest zijn en dat er in de tweede jaarhelft een geleidelijke verbetering zichtbaar zal zijn.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail