RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Coronavirus drukt op winst Ter Beke

icon
Food28 augustus, 2020

Ter Beke, producent van vleeswaren en bereide maaltijden, heeft er een moeilijk halfjaar op zitten door sterk gestegen kosten in volle coronacrisis. Innovaties werpen wel vruchten af.

 

Veiligheidsmaatregelen

Als gevolg van de coronapandemie daalde de omzet van Ter Beke in de eerste jaarhelft lichtjes tot 356,2 miljoen euro (-1%): de lockdownmaatregelen veroorzaakten een dalende verkoop in het foodservicekanaal en in de retail werden er tijdelijk wat minder bereide maaltijden verkocht.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Bovendien stegen de kosten significant: de producent diende te investeren in plexiwanden en temperatuurscanners om de veiligheid te garanderen in de fabrieken. Sommige producten moesten geschrapt worden omdat ze niet veilig konden worden geproduceerd en er was ook een verhoogd absenteïsme in maart en april. Daar bovenop was er de impact van historisch hoge prijzen voor varkensvlees en sterk stijgende prijzen voor kaas en andere ingrediënten. Bovendien reorganiseerde de groep haar Nederlandse vleeswarenactiviteiten. Al die factoren samen veroorzaakten een nettoverlies van 10 miljoen euro.

 

Gezonder en duurzamer

De vleeswarenindustrie blijft gekenmerkt door een scherpe prijsconcurrentie tussen retailers, met aanhoudende margedruk voor de producenten tot gevolg, zegt Ter Beke. Het bedrijf zet in op innovatie, met gezondere producten en duurzame verpakkingen. De fabrikant lanceerde onder meer een gamma ‘fruitbeleg’, met vegan label en Nutri-Score A.

 

In de afdeling bereide gerechten zet het bedrijf onder andere in op halal gerechten, een groeiend marktsegment. Er is ruimte voor optimisme nu de restaurants weer open zijn en het consumentengedrag wat normaliseert: Ter Beke blijft marktleider in het segment van de koelverse mediterrane pastamaaltijden, een markt die ondanks de coronacrisis uitstekende perspectieven biedt. Retailers vergroten de schapruimte voor deze producten om te beantwoorden aan de behoefte aan gemak en als antwoord op de concurrentie van thuisbezorgde maaltijden. Ook het foodservicekanaal zal geleidelijk weer aantrekken, verwacht het bedrijf.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail