RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ace & Tate verkoopt tweedehandsbrillen op Depop

icon
Mode21 oktober, 2020

Ace & Tate biedt voortaan gerecycleerde brillen aan op tweedehandsplatform Depop. Het is de eerste optiekketen die aan de slag gaat met de app en oude monturen zo een tweede leven geeft.

 

Daar waar jongeren winkelen

Ace & Tate lanceert een tweedehandsbrillenprogramma Reframe: klanten kunnen hun oude monturen inruilen voor een cadeaubon en ook onverkochte voorraden of stopgezette ontwerpen komen in het project terecht. De brillen worden onder handen genomen zodat ze er weer zo goed als nieuw uitzien en dan weer te koop aangeboden.  Volgens de Nederlandse optiekketen is Reframe het eerste circulaire initiatief voor brillen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bij het nieuwe tweedehandsaanbod hoort ook een nieuw verkoopkanaal: behalve op de website van Ace & Tate worden de gerecyclede brilmonturen te koop aangeboden op Depop – een onlineplatform voor tweedehandskleding dat vooral populair is onder jongeren. Ace & Tate is naar eigen zeggen het eerste brillenbedrijf dat er zijn monturen verkoopt.

“Met als doelgroep van Gen-Z en millennials ontmoet Ace & Tate de consument daar waar ze winkelen”, zegt de keten daar zelf over. “Met 24 miljoen gebruikers, waarvan 90% onder de 26 jaar, biedt Depop het perfecte platform om gerecyclede brillen door te verkopen. Een meerderheid van de jongere generaties – 59% van de Gen Z en 57% van de millennials – koopt geüpcyclede producten.”

 

Brillenindustrie is niet duurzaam

Het optiekconcept stelt zich tot doel om het kopen van een bril “leuk en eenvoudig” te maken, en wil daarbij afstappen “van de verouderde processen uit het verleden”. Daar hoort ook duurzaamheid bij, want het bedrijf stipt zelf aan dat de brillenindustrie een markt van 120 miljard dollar is waarin plastic de belangrijkste grondstof vormt en “duurzaamheid bijna niet bestaat”. In juni lanceerde de uitdager nog een nieuwe financieringsronde.

Steeds meer merken omarmen zelf de groeiende tweedehandsmarkt en bieden rechtstreeks tweedehandsitems aan op gespecialiseerde marktplaatsen. Zo ging recent ook Gucci in zee met tweedehandsplatform The RealReal.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail