RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Albert Heijn keert terug naar Antwerpse Groenplaats met ‘on-the-go’ aanbod

icon
Food27 oktober, 2020

Na drie jaar afwezigheid keert Albert Heijn terug naar de Groenplaats in het centrum van Antwerpen. Met een rijk ‘on-the-go’ aanbod speelt de winkel in op de verwachtingen van buurtbewoners en passanten.

 

Happy hour

De 1300 m² grote supermarkt opent woensdagochtend – coronaproof – in het voormalige postgebouw, een iconisch pand op het bekende plein. Hij bevindt zich op amper 200 meter van de plek waar AH gedurende enkele jaren een succesvolle stadswinkel uitbaatte – een winkel die de retailer moest afstoten na de fusie met Delhaize, en die werd overgenomen door CRU, de versmarkt van Colruyt Group.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op de Groenplaats voorziet Albert Heijn een uitgebreid ‘on-the-go’ aanbod net naast de ingang. Hier vinden gehaaste passanten koffie, warme snacks, croques, slaatjes en verse sushi. Twee keer per dag pakt de supermarkt uit met een ‘happy hour’: tussen 8 en 10u en tussen 15 en 17u kan men er koffie kopen tegen de vlijmscherpe prijs van 1 euro.

 

Openingsacties

De nieuwe supermarkt – de 54ste voor de retailer in België – wordt uitgebaat door de ondernemersfamilie Khan, die sterk gelooft in deze locatie: “We kennen deze buurt heel goed: we baten al jaren een doe-het-zelf zaak uit in de Nationalestraat. Toen we hoorden dat deze locatie vrijkwam, was ons besluit snel genomen: hier willen wij een Albert Heijn openen. We kennen de winkelformule door en door, want we staan al even aan het roer van de succesvolle Albert Heijn winkel in Lokeren.”
 

Van woensdag tot vrijdag pakt Albert Heijn uit met openingsacties. De eerste is een ‘mini postkantoor’: klanten kunnen gratis postkaarten versturen vanuit de winkel – een knipoog naar het grootse verleden van het pand. Ook verstopt AH winkelmandjes op en rond de Groenplaats. Wie ze naar de winkel terugbrengt, krijgt een tegoedbon ter waarde van 20 euro. Met een identieke actie kondigde de retailer jaren geleden z’n komst naar de Groenplaats aan. De nieuwe winkel is elke dag, ook in het weekend, open van 8u tot 20u.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail