RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Mega World: 40.000 euro managementvergoeding, 40 miljoen schulden

icon
Algemeen23 december, 2020

Mega World-eigenaar Dirk Bron en zijn zoon lieten zich nog royale vergoedingen uitbetalen, ondanks de zware financiële moeilijkheden bij de inmiddels failliete keten. Dat en andere lijken vallen nu uit de kast.

 

40.000 euro per maand

Vooraleer de ondernemingsrechtbank eigenaar Dirk Bron begin november opzij schoof en twee externe bewindvoerders aanstelde, liet de CEO zichzelf – en zijn zoon Dirk Bron Junior – nog snel een managementvergoeding uitkeren, tot en met eind december. Het gaat om 40.000 euro per maand voor de twee. Dat blijkt uit het vonnis bij de faillissementsverklaring dinsdag, zo bericht De Standaard. De voorzitter van de rechtbank laakte het “schril contrast” met de miljoenen aan onbetaalde facturen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook is er nu meer duidelijkheid over de bruidsschat die Bron meekreeg van Blokker bij de overname begin dit jaar: het klopt dat Blokker-eigenaar Witteveen Bron 5 miljoen euro toestopte, bovenop de nog resterende voorraden in de Belgische winkels. Frappant is vooral dat die 5 miljoen euro nooit voor Mega World is gebruikt.

 

10 miljoen schulden bij de overheid

Het geroep van Bron om de winkels na de tweede lockdown ‘stante pede’ te heropenen, zogezegd om het personeel te kunnen betalen, wordt eveneens onderuit gehaald door de rechtbank: de bewindvoerders wilden de Mega World-vestigingen in december wel degelijk heropenen, maar vroegen de eigenaar een reservesom te storten om de medewerkers gegarandeerd uit te kunnen betalen. Dat gebeurde echter niet.

Terwijl nog een fraudeonderzoek loopt naar Bron, omdat de Nederlandse zakenman nooit btw of sociale lasten heeft betaald in België, probeerde hij wel overheidssteun te verkrijgen bij Vlaams investeringsvehikel PMV, blijkt nu eveneens. Mega World moet de staatskas nochtans zelf nog 9,7 miljoen euro, waarvan 7,7 miljoen euro onbetaalde btw. De schuld aan de RSZ bedraagt 1,83 miljoen euro.

 

Wachten op faillissement moederbedrijf

In totaal heeft Mega World zo’n 40 miljoen euro aan openstaande schulden, waarvan ruim een kwart onbetaalde facturen bij leveranciers zijn. De voormalige bewindvoerders moeten daar nu als curatoren zoveel mogelijk van zien terug te verdienen. Al valt er weinig te liquideren: zelfs de helft van huurcontracten zijn geen eigendom van Mega World, maar wel van een andere vennootschap van Bron. Die moedervennootschap, Piocheur, kan pas ten vroegste in januari failliet worden verklaard, waardoor ze nog huur (een bezettingsvergoeding) kan eisen van de Mega World-vestigingen.

De hoop is nu dat Piocheur rond 25 januari – eerst komt de vraag voor schuldbescherming nog (pro forma) voor – failliet kan worden verklaard, maar dan mag het door de regering aangekondigde moratorium op faillissementen nog niet in voege zijn. Mogelijk is Mega World dus nog niet van Bron af en hebben de curatoren er baat bij om er zo snel mogelijk een streep onder te trekken.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Brusselse Dansaertwijk zet in op avondshopping tijdens eindejaarsperiode

    De handelaars van de Brusselse Dansaertwijk slaan de handen in elkaar om meer shoppers naar de binnenstad te lokken. Van 10 tot 12 december organiseren ze voor het eerst de Dansaert-nocturnes, met verlengde openingsuren, animatie en geschenken. Het initiatief moet uitgroeien tot een jaarlijkse traditie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail