RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Boohoo koopt Debenhams, Asos wil Topshop

icon
Mode25 januari, 2021

Er beweegt wat op de Britse modemarkt. Online modeplatform Boohoo neemt het merk Debenhams over, maar laat de winkels voor wat ze zijn. Intussen lonkt Asos naar Arcadia.

 

“Grootste marktplaats van VK worden”

Boohoo Group legt 55 miljoen pond (62 miljoen euro) op tafel voor Debenhams. De deal omvat de merknaam inclusief interne merken, intellectuele eigendom en klantenlijsten. De winkels van de failliete warenhuisketen maken dus geen deel uit van de overeenkomst.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De deal zal naar verwachting het bereik van Boohoo helpen uitbreiden tot buiten de jeugdmode, meldt de Financial Times. Boohoo zei dat het van plan was “het Debenhams-platform opnieuw op te bouwen en opnieuw te lanceren” en “de grootste marktplaats van het Verenigd Koninkrijk op het gebied van mode, beauty, sport en huishoudartikelen” te creëren.

 

Asos heeft intussen exclusieve onderhandelingen aangeknoopt met Arcadia, over de overname van enkele merken waaronder de belangrijkste Topshop– en Topman-franchises. De Britse modegroep ging in november vorig jaar over de kop, mede als gevolg van de coronacrisis. Maar de problemen sleepten al veel langer aan. Asos denkt dat de merken een goede aanvulling zouden vormen op zijn bestaande portefeuille. Tegelijkertijd waarschuwde het bedrijf dat er geen zekerheid was op een deal.

 

Nog meer leegstand?

Boohoo en Asos hebben het voorbije jaar kunnen profiteren van de coronapandemie en hebben marktaandeel gewonnen van concurrenten die gedwongen werden winkels te sluiten tijdens de herhaalde lockdowns in het Verenigd Koninkrijk. Hun kortere en flexibelere toeleveringsketens stelden hen ook in staat om sneller over te stappen van formele kleding naar vrijetijdsitems als joggings, hoodies en leggings – kledingstukken die door de crisis plots heel populair werden.

 

Noch Asos noch Boohoo willen fysieke winkels exploiteren, wat betekent dat de resterende 118 warenhuizen van Debenhams en de meer dan 400 Arcadia-filialen, wellicht voorgoed zullen sluiten. Het het heeft ook tot gevolg dat het reeds enorme probleem van de leegstand in de Britse stadscentra alleen maar groter wordt.

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail