RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

1.000 Duitse en 27 Belgische jobs weg bij Media Markt en Saturn

icon
Elektro31 maart, 2021

Media Markt en Saturn gaan door met bezuinigen: op de Duitse thuismarkt sluiten 13 winkels en verliezen 1.000 medewerkers hun baan. Ook in België schrapt de retailer enkele banen, maar er sluiten geen winkels. 

 

Besparen op huurkosten

Media Markt en Saturn hebben werknemers in Duitsland in een brief laten weten dat 13 winkels tegen september de deuren sluiten en ongeveer 1.000 banen verloren gaan. Dat bericht Lebensmittel Zeitung. De grote oorzaak is de digitalisering: e-commerce groeit en bloeit, terwijl de verkoop in de fysieke winkels tanende is. Ook de coronapandemie is daar niet vreemd aan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Door het winkelnetwerk te verkleinen hoopt moederholding Ceconomy vooral “aanzienlijk” op huurkosten te besparen. Wellicht zullen in de toekomst andere winkels ook kleiner worden gemaakt. Op dit moment tellen Media Markt en Saturn nog 419 fysieke winkels op de Duitse thuismarkt. 

In augustus vorig jaar kondigde de elektroretailer al een grootscheeps internationale reorganisatie aan. CEO Düttmann wil de organisatiestructuur vereenvoudigen en meer centraliseren, zodat lokale filialen minder zelfstandigheid genieten. Ook verlieslatende winkels over heel Europa zouden de deuren moeten sluiten. Zo’n 3.500 banen waren naar schatting in gevaar. Of de 1.000 Duitse jobs daar nu bij horen, is nog niet duidelijk.

Ook in België verdwijnen er enkele banen. Het gaat om 9 jobs op het hoofdkantoor in Zellik en 18 banen in de winkels, zo heeft woordvoerster Janick De Saedeleer aan Belga meegedeeld. Er zullen in België evenwel geen winkels sluiten en de retailer hoopt naakte ontslagen te vermijden.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro27 oktober, 2026
    MediaMarkt-moeder Ceconomy overtreft eigen verwachtingen

    Ceconomy, het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn, heeft zijn boekjaar 2025/26 sterker dan verwacht afgesloten. De elektronicaretailer zag zijn winst met 27% stijgen, terwijl de omzet met 5,3% groeide. Ondertussen nadert de overname door het Chinese JD.com een beslissende fase.

  • icon
    Elektro23 oktober, 2026
    Ook MediaMarkt gaat overstag voor franchise

    MediaMarkt wil zijn winkelnetwerk uitbreiden met zelfstandige ondernemers. De elektronicaketen lanceert een nieuw partnermodel, waarbij lokale handelaars winkels uitbaten. De eerste vestigingen moeten medio 2027 openen in Duitsland, waarna een internationale uitrol volgt.

  • icon
    Elektro22 oktober, 2026
    Fnac Darty groeit ondanks Franse onrust

    Fnac Darty heeft in het derde kwartaal een omzetgroei van 1,8% op vergelijkbare basis geboekt. Vooral de Europese markten buiten Frankrijk en de onlineverkoop stuwen de resultaten. De elektronicaretailer bevestigt zijn jaarprognose, ondanks de recente plunderingen van Franse winkels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail