RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Recordjaar voor Duitse supermarktreus Rewe

icon
Algemeen19 april, 2021

De omzet van het Duitse distributieconcern Rewe schoot vorig jaar meer dan 20% de hoogte in. Zelfs de brutowinst steeg, ondanks grote verliezen bij de reisafdeling van de supermarktgroep.

 

Grootste omzet ooit

Rewe beleefde in 2020 een recordjaar. De Duitse supermarktgroep zag de omzet met liefst 20,4% stijgen tot 75,3 miljard euro. Op de Duitse thuismarkt ging de verkoop met 12% omhoog, om af te klokken op 26,5 miljard euro. Dat was vooral te danken aan de zelfstandige Rewe-franchisenemers, die gemiddeld ruim 20% meer verkochten. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook de overname van groothandel Lekkerland gaf de cijfers een flinke duw in de rug, namelijk eentje van bijna 13 miljard euro. De buitenlandse groei verliep nochtans een pak trager: de voornamelijk Oost-Europese winkels van de groep tekenden een omzetstijging van 2,4% op tot 10,4 miljard euro. Oostenrijk was weliswaar goed voor een groei van 4,3%. Discountketen Penny droeg in totaal 13,8 miljard euro omzet bij, met op de Duitse markt 5,4% meer omzet en 8,3% groei in andere Europese landen.

 

Compenseert voor reisramp

Dankzij die sterke prestaties in de foodretail wist de groep ook uit de rode cijfers te blijven. Aan de andere kant dreigde namelijk de afdeling reizen van de holding het jaarresultaat de dieperik in te sleuren: de omzet van reisorganisaties zoals DER Touristik, ITS en Meiers Weltreisen kelderde met 73,9% tot 1,3 miljard euro als gevolg van de pandemie. Hoewel het EBITDA met zo’n 34% steeg tot 1,2 miljard euro, daalde – door niet te compenseren verliezen bij DER Touristik – de uiteindelijke nettowinst toch met bijna 20% tot 415 miljoen euro.

Voor 2021 rekent Rewe vooral op Lekkerland, die “uitstekende toekomstperspectieven in de groeiende conveniencebusiness in Duitsland en Europa” biedt, aldus CEO Lionel Souque. De groep is ook van plan om nog meer te investeren in het moderniseren van de winkels, de logistieke infrastructuur uit te breiden en verder te blijven digitaliseren. In 2020 investeerden de Duitsers ongeveer 1,9 miljard euro, voor 2021, 2022 en 2023 wordt dat 2,3 miljard euro.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Winkeliers in Brussel en Parijs barricaderen hun zaken uit angst voor nieuwe rellen

    In Brussel en Parijs zetten winkeliers zich schrap voor een nieuw weekend van onlusten. Velen beschermen hun etalages met houten panelen en metalen hekken, na de plunderingen en vernielingen van afgelopen weekend. De veiligheidsmaatregelen kosten hen echter nu al omzet.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    eBay schrapt opnieuw 1.000 banen ondanks sterke groei

    E-commerceplatform eBay schrapt wereldwijd ongeveer 1.000 banen, goed voor 9% van het personeelsbestand. Het is al de tweede grote ontslagronde dit jaar. De Amerikaanse marktplaats wil zijn organisatie vereenvoudigen en meer investeren in groei categorieën zoals luxegoederen, tweedehandsmode en refurbished.

  • icon
    Algemeen22 oktober, 2026
    Brusselse Dansaertwijk zet in op avondshopping tijdens eindejaarsperiode

    De handelaars van de Brusselse Dansaertwijk slaan de handen in elkaar om meer shoppers naar de binnenstad te lokken. Van 10 tot 12 december organiseren ze voor het eerst de Dansaert-nocturnes, met verlengde openingsuren, animatie en geschenken. Het initiatief moet uitgroeien tot een jaarlijkse traditie.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail