RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Sterke vraag naar koffie stuwt omzet Nestlé

icon
Food22 april, 2021

In het eerste kwartaal zette Nestlé beter dan verwachte resultaten neer, dankzij een toegenomen vraag naar koffie en bakproducten.

 

Nespresso groeit met 17%

‘s Werelds grootste voedingsmiddelenproducent rapporteerde een autonome omzetgroei van 7,7% (dus exclusief overnames, desinvesteringen en wisselkoerseffecten). Dat is dubbel zoveel als de autonome groei van 3,3% waarop analisten hadden gerekend, schrijft de Financial Times.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Koffie leverde de grootste bijdrage aan de groei, aangewakkerd door een stevige toename in de verkoop van Nespresso-capsules, Nescafé-oploskoffie en Starbucks-producten. Ook de zuiveldivisie ging sterk vooruit, geholpen door de aanhoudende trend om thuis te bakken tijdens de pandemie, en de stijgende verkoop van verrijkte melk. Babyvoeding en water moesten wel terrein prijsgeven.

 

In China was er een groei van meer dan 10% door een herstel van de ‘out-of-home’-kanalen en de timing van het Chinese Nieuwjaar. Een jaar geleden gingen grote delen van het land immers nog gebukt onder strenge maatregelen om de verspreiding van het coronavirus af te remmen.

 

Tevreden

“We zijn tevreden met de sterke autonome omzetgroei van Nestlé in het eerste kwartaal”, zei CEO Mark Schneider in een toelichting bij de cijfers. “De detailhandelsverkopen lieten een solide groei zien en de ‘out-of-home’-kanalen vertoonden tekenen van verbetering.”

 

De omzetstijging werd getemperd door aanzienlijke wisselkoerseffecten, omdat de Zwitserse frank in waarde steeg ten opzichte van andere munteenheden. De gerapporteerde omzet steeg zo met ‘amper’ 1,3% naar 21,1 miljard Zwitserse frank (19 miljard euro).

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail