RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

MediaMarkt-werknemers staken voor betere arbeidsvoorwaarden

icon
Elektro14 juni, 2021

Afgelopen vrijdag is de MediaMarkt is Sint-Pieters-Leeuw dichtgebleven. Met de actie wilde het stakende personeel de steeds toenemende werkdruk en het gebrek aan personeel aan de kaak stellen. Ze vragen concrete acties van de in Nederland gevestigde Benelux-directie.

 

Ultiem drukkingsmiddel

Volgens CNE-vakbondsafgevaardigde Youssef Haddad zijn de werknemers aan het eind van hun Latijn. “We hoopten niet te hoeven staken, maar we hadden geen keus,” verklaarde hij aan RTL. “Het is de enige manier om de stem van de werknemers te laten horen en hun ongenoegen te tonen…”. Door de actie bleef de winkel van MediaMarkt in Sint-Pieters-Leeuw vorige vrijdag heel de dag gesloten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Werknemers en vakbond verwijten de directie de hoge werkdruk en het gebrek aan personeel. “We luiden al maanden de noodklok, maar de directie onderneemt geen actie,” zegt Haddad. Ten gevolge van de toenmende druk zouden verschillende werknemers inmiddels uitgeschakeld zijn door een burn-out.

 

Volgens de vakbond blijven de problemen bovendien niet beperkt tot Sint-Pieters-Leeuw, maar is er sprake van een algemene malaise. De retailer kondigde vorig jaar een herstructureringsplan aan, waarbij tegen 2023 in heel de Benelux zo’n 450 banen zouden verdwijnen. De gevolgen laten zich nu al voelen, zegt Haddad, want vertrekkers worden bijvoorbeeld niet meer vervangen.

 

Benelux-organisatie

Sinds 1 april heeft MediaMarkt België ook geen aparte directie meer, door de fusie van MediaMarkt Belux met de Nederlandse tak van de elektroketen. Die nieuwe directie zou onvoldoende rekening houden met de Belgische wetgeving en dezelfde arbeidsvoorwaarden willen opleggen als in Nederland, aldus de vakbondsafgevaardigde.

 

Begin vorige maand werd er al gestaakt in de MediaMarkt-vestiging in winkelcentrum Docks Bruxsel, uit onvrede met het herstuctureringsplan en de manier waarop mensen ontslagen worden. De vakbonden zijn van mening dat die ontslagen moeten plaatsvinden in het kader van de “Renault-procedure”, zoals vastgelegd in de Belgische wetgeving. Maar de in Nederland gevestigde Benelux-directie is het daar niet mee eens, zodat de betrokkenen een lagere vergoeding krijgen dan de Belgische wet voorschrijft.

 

De staking in Sint-Pieters-Leeuw heeft intussen wel geleid tot een ontmoeting tussen de vakbond CNE en vertegenwoordigers van de winkelketen. “Ze zijn vastbesloten om de genoemde problemen aan te pakken en alle nodige maatregelen te nemen. Voor volgende week is een vergadering gepland met Comeos en wordt er een actieplan opgesteld,” zegt Youssef Haddad.

 

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro27 oktober, 2026
    MediaMarkt-moeder Ceconomy overtreft eigen verwachtingen

    Ceconomy, het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn, heeft zijn boekjaar 2025/26 sterker dan verwacht afgesloten. De elektronicaretailer zag zijn winst met 27% stijgen, terwijl de omzet met 5,3% groeide. Ondertussen nadert de overname door het Chinese JD.com een beslissende fase.

  • icon
    Elektro23 oktober, 2026
    Ook MediaMarkt gaat overstag voor franchise

    MediaMarkt wil zijn winkelnetwerk uitbreiden met zelfstandige ondernemers. De elektronicaketen lanceert een nieuw partnermodel, waarbij lokale handelaars winkels uitbaten. De eerste vestigingen moeten medio 2027 openen in Duitsland, waarna een internationale uitrol volgt.

  • icon
    Elektro22 oktober, 2026
    Fnac Darty groeit ondanks Franse onrust

    Fnac Darty heeft in het derde kwartaal een omzetgroei van 1,8% op vergelijkbare basis geboekt. Vooral de Europese markten buiten Frankrijk en de onlineverkoop stuwen de resultaten. De elektronicaretailer bevestigt zijn jaarprognose, ondanks de recente plunderingen van Franse winkels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail