RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hugo Boss wil omzet verdubbelen met nieuwe look

icon
Mode4 augustus, 2021

Hugo Boss pakt uit met een nieuw vijfjarenplan: het modehuis gaat voor een verdubbeling van de omzet tegen 2025. De Duitsers willen meer jongeren lokken en stoppen hun winkels in een nieuw jasje.

 

Nieuwe look en feel

Hugo Boss gaat voor een nieuwe look: als onderdeel van een nieuwe groeistrategie is het Duitse bedrijf de stijl van submerken Boss en Hugo aan het oppoetsen. De logo’s en marketing worden opgefrist, terwijl in de komende drie jaar ook 80% van de eigen winkels een grondige opfrissing krijgt. Met die volledig nieuwe ‘look en feel’ wil Boss tegen 2025 een omzet van 2,6 miljard euro in menswear en 400 miljoen euro (een verdubbeling) in het vrouwendepartement bereiken. Het jongere merk Hugo moet goed worden voor 800 miljoen euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In totaal stelt Hugo Boss zich tot doel tegen 2025 de omzet te verdubbelen tot 4 miljard euro. Dat doet het bedrijf met de ‘Claim 5’-strategie: “Het is onze visie om wereldwijd het toonaangevende premium tech-gedreven modeplatform te worden en in deze context zullen we een revolutie teweegbrengen in de manier waarop we met consumenten communiceren”, zegt CEO Daniel Grieder.

 

Jongeren en digitalisering

Naast ruim honderd miljoen euro aan extra marketinguitgaven wil het merk vooral jongere consumenten voor zich winnen met het merk Hugo. Mede voor hen pompt het modehuis ook nog eens 150 miljoen euro in digitalisering, van trenddetectie en digitale productontwikkeling tot AI-gebaseerde prijsstellingsmogelijkheden en de wereldwijde uitrol van digitale showrooms. Zowel in Duitsland als in Portugal komt een digitale campus voor data-analyse en techmedewerkers. Het gewenste resultaat zou zijn dat de online omzet in 2025 meer dan een miljard euro en zowat een kwart van de groepsomzet bereikt.

 

De sterkste groei zal uit Azië blijven komen: het omzetaandeel van de regio zal naar verwachting oplopen tot meer dan 20%, met bijzondere dank aan China. In Europa en beide Amerika’s wil Hugo Boss vooral inzetten op de trend naar meer casual kleding, met outfits voor elk moment. Tegen 2025 rekent het bedrijf bovendien op een brutowinstmarge van 12%. Als duurzaamheidsdoelstellingen streeft het Duitse bedrijf naar klimaatneutraliteit in de hele waardeketen tegen 2045 en wil het 80% van de producten tegen 2030 circulair maken.

 

De aankondigingen komen er in het kielzog van de nieuwe kwartaalcijfers. Topman Grieder is tevreden met een goed herstel na de coronacrisis: de omzet steeg met 133% ten opzichte van het tweede kwartaal vorig jaar en ligt zo nog maar 4% lager dan in dezelfde periode pre-corona. De brutobedrijfswinst bedroeg 42 miljoen euro. Voor het hele jaar gaat de groep uit van 30 tot 35% omzetgroei.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail