RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Verlieslatend Neuhaus blijft wel winkels openen

icon
Food18 augustus, 2021

Ook pralinemaker Neuhaus lijdt onder de coronacrisis, maar houdt wel vertrouwen in de toekomst en blijft daarom nieuwe winkels openen.

 

Eerste verlies in vijftien jaar

Eerst het slechte nieuws: voor het eerst in vijftien jaar moest de chocoladetak van Bois Sauvage een verlies bekennen: de winstcijfers crashten van 14,3 miljoen boven nul in 2019 naar minus 2,9 miljoen vorig jaar. De grote schuldige is, alweer, de coronacrisis – en dan specifiek het wegblijven van toeristen uit China, Japan en de Verenigde Staten die verlekkerd zijn op pralines.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

CEO Ignace Van Doorselaere meent echter dat de coronacrisis “een tijdelijke crisis is, van een jaar of twee”. Dat wil zeggen dat Neuhaus vooral tijdelijke maatregelen heeft toegepast, maar dat het zo snel mogelijk (liefst zelfs al volgend jaar) hoopt weer op het niveau van 2019 te geraken. Alleen de verkoop aan zakenreizigers zou mogelijk nooit meer volledig herstellen, zegt de topman in De Tijd.

 

Nieuwe winkels

Vanuit dat geloof in een snel herstel plant Neuhaus binnenkort nieuwe winkels in Den Haag en Londen, nadat er onlangs nog winkels openden in onder andere Berlijn en Düsseldorf. Nochtans “is een op de tien winkels met sluiting bedreigd”, schrijft De Tijd. Neuhaus heeft tijdens de coronacrisis wel geen winkels definitief gesloten, klinkt het: het geloof in fysieke winkels blijft bij Neuhaus dan ook rotsvast.

 

Toch kan ook de pralinemaker niet buiten het internet: dankzij een samenwerking met Hallmark kan iedereen die bij de kaartjesreus een postkaart verzendt, nu ook een doosje Neuhaus-pralines meesturen. Zo zijn er nog meer creatieve online samenwerkingen, vooral dan in de Verenigde Staten. Die zijn ook nodig, zegt Van Doorselaere, want “het toerisme zal ook volgend jaar nog niet helemaal hersteld zijn.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail