RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Industriële veeteelt stoot meer broeikasgassen uit dan heel Duitsland”

icon
Food9 september, 2021

Een nieuw rapport wijst (nogmaals) op de verpletterende impact van de vleesindustrie op milieu en klimaat. De twintig grootste producenten van vlees en zuivelproducten samen jaarlijks 932 miljoen ton CO2 uit: dat is meer dan Duitsland en ongeveer dubbel zoveel als Frankrijk.

 

Onhoudbaar

Een gezamenlijk rapport van de Heinrich Böll Stiftung en Friends of the Earth Europe omvat ronduit rampzalige cijfers over de invloed van (industriële) veehouderij op ons klimaat. Vooral in Brazilië is de toestand dramatisch: volgens de organisaties is het Braziliaanse JBS Group op zijn eentje verantwoordelijk voor een kwart van die uitstoot.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De onderzoekers stellen dan ook dat de druk van de veehouderij op het milieu en klimaat onhoudbaar wordt, temeer omdat de wereldwijde productie van vlees nog steeds toeneemt. De verwachting is dat de jaarlijkse vleesproductie tegen 2030 nog met 40 miljoen ton zal oplopen, schrijft Business AM.

 

Ontbossing

Om al die dieren van voedsel te voorzien, is steeds meer landbouwgrond nodig, met name voor de sojateelt. Meer dan 90% van de globale sojaproductie is bestemd voor de veehouderij. “De groeiende vraag naar deze producten leidt tot ontbossing en bedreigt de biodiversiteit wanneer land wordt vrijgemaakt om plaats te maken voor gewassen”, aldus het rapport. Erger nog: in Brazilië is het dan nog vooral het levensbelangrijke Amazonewoud dat wordt gekapt voor die sojateelt voor vleesrunderen.

 

Een ander gevolg is dat de vraag naar (zeer schadelijke) pesticiden toeneemt. Niet toevallig zijn de grootste sojaproducenten – Brazilië en de Verenigde staten – tevens de grootste gebruikers van gevaarlijke pesticiden, menen de onderzoekers.

 

Als er niet drastisch wordt ingegrepen, zullen de doelstellingen voor duurzame ontwikkeling van de Verenigde Naties in 2030 niet gehaald kunnen worden, besluit het rapport. “Geen enkel land op aarde heeft een strategie om de productie of consumptie van vlees ambitieus te verminderen.”

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail