RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven RohlikSofina
  • Onderwerpen E-commerceExpansion
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Onlinesupermarkt Rohlik haalt 220 miljoen op – onder andere in België

icon
Food20 juni, 2022
Rohlik

De snel groeiende Tsjechische onlinesupermarkt Rohlik heeft 220 miljoen euro opgehaald bij het Belgische investeringsfonds Sofina en enkele bestaande investeerders. Dat geld zal het bedrijf investeren in technologische innovatie en verdere expansie.

Eén miljoen klanten

220 miljoen euro heeft Rohlik opgehaald: groeikapitaal dat de retailer zal gebruiken om z’n distributiecentra te automatiseren en elektrische voertuigen aan te kopen. De nieuw kapitaalronde werd geleid door Sofina, het Belgische investeringsfonds van de familie Boël, dat onder andere ook investeert in Gorillas en Veepee. Ook bestaande investeerders Index Ventures en oprichter Tomáš Čupr stopten de e-tailer vers geld toe. In totaal haalde de Tsjechische onlinesupermarkt al meer dan 500 miljoen euro op.

De ambitieuze retailer wil verder groeien in bestaande markten. De websuper is vandaag onder verschillende namen actief in grote Europese steden als Praag (rohlik.cz), Budapest (kifli.hu), Wenen (gurkerl.at), München en Frankfurt (knuspr.de). Binnenkort gaat de dienst ook van start in Hamburg, Milaan (sezamo.it), Boekarest (sezamo.ro) en Madrid (sezamo.es). Het bedrijf bedient al 1 miljoen klanten.

Op weg naar winst

Het businessmodel van Rohlik Group houdt het midden tussen dat van een flitsbezorger en een traditionele onlinesupermarkt. De webshop biedt klanten een compleet assortiment van zowat 17.000 producten: een mix van bekende merken, huismerken en verse producten die worden ingekocht bij lokale boeren. De boodschappen worden binnen de twee uur aan huis geleverd.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Vorig jaar zette Rohlik 490 miljoen euro om, een groei met 53%. Het gemiddelde winkelmandje bedroeg meer dan 85 euro. Winst- of verliescijfers geeft het bedrijf niet, maar volgens CEO Tomáš Čupr is de Tsjechische kernmarkt al EBITDA-winstgevend sinds 2018, en zijn de andere markten op weg om dit jaar winstgevend te worden. Hij ziet geen verzwakking van de groei na de pandemie.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Hackers eisen bijna 9 miljoen euro van AB InBev na mogelijk datalek

    Biergigant AB InBev onderzoekt een mogelijke cyberaanval waarbij hackers naar eigen zeggen 3,9 gigabyte aan bedrijfsgegevens hebben buitgemaakt. De cybercriminelen eisen een losgeld van 10 miljoen dollar (8,9 miljoen euro) in bitcoin. Volgens een cybersecurityexpert lijkt de schade voorlopig beperkt.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Consumenten besparen niet op hun huisdieren, ziet Mars

    Diervoeding en -verzorging mag dan al een bestemmingscategorie zijn, dat maakt een uitgekiende plaatsing in de winkels niet minder cruciaal. Mars Petcare schetst de hefbomen voor groei in deze grote en veerkrachtige categorie.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Instacart overweegt verkoop aan DoorDash of Uber

    De Amerikaanse boodschappenbezorger Instacart onderzoekt een mogelijke overname door een grotere concurrent. Het bedrijf voerde al gesprekken met DoorDash en Uber, al zou die laatste inmiddels zijn afgehaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail