RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags bedrijfsresultaten
  • Bedrijven Sligro
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Benelux
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Sligro: “Het gaat goed, maar niet vanzelf”

icon
Food22 juli, 2022
Shutterstock.com

Foodgroothandel Sligro zag een krachtig herstel van de horeca in de eerste jaarhelft. Zelfs de hoge kosten en het lage consumentenvertrouwen kunnen de pret niet bederven. Voorlopig toch…

Uit de rode cijfers

Sligro haalde in de eerste helft van dit jaar een omzet van 1,13 miljard euro, een stijging van 43,3% ten opzichte van dezelfde periode in 2021. Ook in het tweede kwartaal ging de omzet met ruim 43% omhoog. In het halfjaar nam de brutowinst met 30 miljoen euro toe tot 65 miljoen euro, terwijl onder de streep het verlies van 7 miljoen euro werd omgezet in 7 miljoen euro nettowinst – exclusief de verkoop van ex-dochter Smeding.

In België steeg de omzet met 34 miljoen euro tot 103 miljoen euro. Sligro-ISPC tekende er een groei van 65% op ten opzichte van vorig jaar. De omzet in Nederland nam in de eerste jaarhelft met 307 miljoen euro toe tot 1,03 miljard euro. Klanten kozen er resoluut voor levering: in de zelfbedieningsgroothandels nam de omzet (exclusief rookwaren) met 10% toe, in de bezorging verdubbelde de omzet.

Enorme opschaling na corona

Natuurlijk heeft dat alles te maken met de coronapandemie, die vorig jaar nog hevig woedde. Nu haalt de Nederlandse foodserviceleverancier opgelucht adem: “Hoewel het peil van het consumentenvertrouwen in Nederland en België anders doet vermoeden, liepen de bestedingen in de horeca, pretparken en uitgaansgelegenheden maand na maand verder op. Ook de evenementenbranche draaide weer op volle toeren”, zegt CEO Koen Slippens.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Al brengt dat “enorme opschalen ook grote operationele uitdagingen met zich mee”. Met name “schaarste in de supply chain, personeelstekorten, tekorten in transport en het verwerken van de hoge inflatie op producten en diensten” zorgen ervoor dat de service soms onder het optimale niveau blijft.

Horeca gespaard van consumentencrisis

Opvallend: anders dan vroeger zorgen het lage consumentenvertrouwen en de sterke prijsstijgingen er (nog) niet voor dat mensen minder uitgeven op café of restaurant. “De lage werkeloosheid (of hoge baan- en inkomenszekerheid) van dit moment lijkt een sterke compenserende factor. Of, en zo ja wanneer, er tekenen van recessie doorklinken in onze afzetmarkten is hierdoor lastig te voorspellen”, analyseert Slippens.

Wat er ook gebeurt, Sligro is er klaar voor, want flexibel zijn heeft de sector nu wel geleerd: “We weten na twee jaar op- en afschalen door COVID maar al te goed wat we moeten doen als er afgeschaald moet worden”. “Wij gaan met een positief gevoel en veel energie de tweede jaarhelft in, want het gaat goed, maar niet vanzelf!”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour en Trendy Foods lanceren Shopeez, nieuw concept voor onafhankelijke buurtwinkels

    Carrefour België en conveniencegroothandel Trendy Foods slaan de handen in elkaar voor de lancering van Shopeez, een nieuwe winkelformule voor onafhankelijke buurtwinkels, naar het Franse voorbeeld Proxi. De eerste tien winkels zijn intussen al geopend.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour België test slimme winkelkar van Instacart

    Carrefour België gaat die de door AI aangestuurde Caper-winkelwagentjes van het Amerikaanse Instacart testen. De slimme karretjes beloven het gemak van online winkelen naar de fysieke supermarkt te brengen.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail