RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Leonidas
  • Onderwerpen ExpansieLogistiekVastgoed
  • Geografie Brussel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Leonidas verhuist naar grotere fabriek in Nijvel

icon
Food5 oktober, 2022

Chocolatier Leonidas trekt naar Nijvel met een grotere fabriek en zijn nieuwe hoofdkantoor. Alle chocolade van het merk zal er halverwege 2025 worden geproduceerd.

Meer onderzoek en assortiment

Pralineproducent Leonidas verhuist binnenkort van Anderlecht naar Nijvel. In Nijvel-Noord komen op een terrein van vijf hectaren een nieuwe fabriek, een magazijn, kantoren en een locatie voor onderzoek en testproductie. Dat onderzoek wil het chocolademerk er gaan voeren samen met universiteiten en andere partners, bericht De Tijd.

Hoewel de Grieks-Belgische chocolatier 1.300 winkels heeft in veertig landen, heeft Leonidas maar één fabriek. De verhuizing is dus van groot belang en wordt ook met de nodige voorzichtigheid aangepakt. Omdat de zomer een rustigere periode is, verhuist een eerste deel in de zomer van 2024 en pas in de zomer van 2025 het tweede deel.

Op de nieuwe site wil het merk extra productielijnen voorzien om de capaciteit uit te breiden. Zowel de efficiëntie als het assortiment moeten zo op termijn mee groeien. “Dankzij de nieuwe productie-eenheid beginnen we aan een nieuw hoofdstuk in de rijke geschiedenis van Leonidas”, zegt directeur Philippe de Selliers. Toch stond de verhuis even op de helling: de coronapandemie heeft zwaar op de pralineverkoop ingehakt. Pas toen deze zomer de verkoop weer aantrok, besloot de directie het plan door te zetten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Hackers eisen bijna 9 miljoen euro van AB InBev na mogelijk datalek

    Biergigant AB InBev onderzoekt een mogelijke cyberaanval waarbij hackers naar eigen zeggen 3,9 gigabyte aan bedrijfsgegevens hebben buitgemaakt. De cybercriminelen eisen een losgeld van 10 miljoen dollar (8,9 miljoen euro) in bitcoin. Volgens een cybersecurityexpert lijkt de schade voorlopig beperkt.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Consumenten besparen niet op hun huisdieren, ziet Mars

    Diervoeding en -verzorging mag dan al een bestemmingscategorie zijn, dat maakt een uitgekiende plaatsing in de winkels niet minder cruciaal. Mars Petcare schetst de hefbomen voor groei in deze grote en veerkrachtige categorie.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Instacart overweegt verkoop aan DoorDash of Uber

    De Amerikaanse boodschappenbezorger Instacart onderzoekt een mogelijke overname door een grotere concurrent. Het bedrijf voerde al gesprekken met DoorDash en Uber, al zou die laatste inmiddels zijn afgehaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail