RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Adidas
  • Onderwerpen Marketing
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Adidas maakt het uit met Kanye ‘Ye’ West

icon
Mode26 oktober, 2022
DedMityay / Shutterstock.com

Adidas verbreekt uiteindelijk dan toch de samenwerking met rapper Kanye West. De rapper oogstte flinke controverse met antisemitische uitspraken, maar de inzet voor het sportmerk was groot.

Goudhaantje toch de pan in

Er komt een einde aan de jarenlange – en lucratieve – samenwerking tussen (Kan)Ye en Adidas: sinds 2015 werkten ze samen voor de Yeezy-lijn met erg gewilde sneakers en andere items, maar nu maakte de rapper het toch te bont. De samenwerking wordt per direct stopgezet en de Yeezy-divisie wordt opgeheven. Ook de productie stopt meteen.

Ye werd de laatste weken al van platforms als Instagram en Twitter gegooid na expliciete antisemitische uitspraken. Modemerken Balenciaga en Gap trokken recent al de stekker uit hun samenwerkingen met de rapper/provocateur. Adidas had Ye begin deze maand wel op het matje geroepen, nadat de rapper op de Parijse Fashion Week in kaptrui met het provocerend opschrift ‘White Lives Matter’ verscheen, maar aarzelde lang om te breken met het goudhaantje.

De Yeezy-collectie zou goed zijn voor 8% van de inkomsten bij Adidas, ofwel bijna 250 miljoen dollar aan jaarlijkse omzet. Aangezien Adidas momenteel ondermaats presteert en al drie winstwaarschuwingen op rij moest afkondigen, viel de beslissing dus moeilijk. Toch was Adidas evenwel genoodzaakt een duidelijk standpunt in te nemen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode30 oktober, 2026
    Puma blijft in het donker, maar licht aan het einde van de tunnel

    De omzet van Puma blijft krimpen en de sportartikelenfabrikant schrijft nog altijd rode cijfers. Toch is er hoop: een forse afbouw van de voorraden en een beter dan verwachte omzet wijzen erop dat het herstelplan begint te werken. Ook de nieuwe Chinese grootaandeelhouder Anta Sports moet het tij helpen keren.

  • icon
    Mode30 oktober, 2026
    House of Vankets in het klein: modeaanbod breidt uit met kindercollectie

    Na de recente lancering van een zakelijke kledinglijn betreedt het Belgische modehuis House of Vankets nu ook de kindermodemarkt. Ontwerper Nicky Vankets en recent aangestelde CEO Daphné Vandenplas willen zo verschillende generaties en kledingmomenten onder één dak samenbrengen.

  • icon
    Mode29 oktober, 2026
    About You lanceert outlet nu ook in België

    Modemarktplaats About You lanceert zijn outlet met meer dan 100.000 afgeprijsde artikelen nu ook in België. Daarmee is het aanbod nu beschikbaar in 18 Europese landen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail