RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Redactie
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dumpsupermarkten nemen onderkant markt in

icon
Food5 februari, 2014

Voormalige groothandels

Dumpsupermarkten of outletsupers zijn supermarkten die met een klein en wisselend assortiment de klanten naar hun winkel lokken. Ze kunnen dumpingprijzen aanbieden, door bijvoorbeeld geblutste verpakkingen of voeding dat de houdbaarheidsdatum bijna heeft bereikt te verkopen. “Er is ongelooflijk veel handel“, zegt Willem Stam van Outletsupermarkt Schagen aan het Financieele Dagblad. “Pepernoten in het voorjaar, nieuwe producten die niet aanslaan: ik verkoop alles.”

 

Een aantal van de outletsupers zijn dan ook voormalige groothandels die een eigen supermarkt hebben geopend om overschotten uit de groothandel te verkopen. “De traditionele discounters worden groter en nemen steeds grotere partijen af. Daardoor blijven we nu veel vaker dan vroeger met kleinere partijen zitten, die we in de reguliere handel niet meer kwijtraken. Die spullen kunnen we prima zelf aan de consument verkopen”, zegt Richard Tijsen van Palletvoordeel.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Geen explosie aan outletsupers

Retaildeskundige Frank Quix van onderzoeksbureau Q&A verwacht wel dat in de toekomst supermarkten, groothandels en producenten steeds efficiënter zullen gaan werken, waardoor het aanbod voor en bij de outletsupermarkten steeds kleiner zal worden. Daarom verwacht hij ook geen explosie aan nieuwe supermarkten die volgens dit concept werken.

 

Die visie wordt bevestigd door de ondernemers zelf: “We hebben enorm veel toeloop in onze twee filialen en we staan altijd open voor nog een winkel hier of daar. Maar het is niet dat we hier een nieuwe keten à la Lidl uit de grond aan het stampen zijn”, zegt Maarten Muller van Budgetfood.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Van ovenschotels tot shiitakechips: Delhaize omarmt complexloze comfortvoeding

    Terwijl de afdeling groenten en fruit een extreme make-over krijgt, toonde Delhaize op zijn Food Market in verschillende categorieën een hang naar comfortvoeding. Meer aandacht krijgt ook premium huismerk Taste of Inspirations.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail