RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Metro
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Metro groeit ondanks rode vlaggen aan de horizon

icon
Food15 december, 2022

Het bevalt Metro goed zonder België. Ook in Rusland blijven, loonde (even) voor de Duitse groothandelsgroep. De groothandelaar tekende een recordomzetgroei op, al kleurde de nettowinst dieprood. En volgend jaar wordt het minder…

Moeilijke beslissingen lonen

Metro moest dit jaar een paar stevige knopen doorhakken. De Duitse horecaleverancier ontdeed zich eindelijk van Makro Cash & Carry Belgium, de Belgische activiteiten die al jaren een blok aan het been waren. Ook Metro India is na lang twijfelen in de etalage gezet. Voor die Indische activiteiten is ondertussen al een koper gevonden.

Maar wat met Rusland, toen dat land Oekraïne binnenviel? Metro nam de gedurfde beslissing er te blijven. Het bleek een beslissing die nu vruchten afwerpt. Ondanks de gevolgen van de sancties en beperkte beschikbaarheid van producten, steeg de omzet er met 7,9% in boekjaar 2021/22. Zelfs de brutowinst steeg van 197 miljoen euro tot 231 miljoen euro.

In totaal steeg de omzet met meer dan 20% tot 29,8 miljard euro over het boekjaar. De fysieke winkelverkoop groeide met 13,3%, terwijl de bezorgomzet met ruim de helft steeg (+53,4%) en een recordomzetaandeel van 21% behaalde. Hoewel de onlineverkoop verdubbelde, stelt de digitale marktplaats van Metro nog maar een fractie van alle omzet voor.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Groei vertraagt in 2023

De verkoop van de Belgische winkels aan Bronze Properties kostte Metro 125 miljoen euro. Deels daardoor eindigt de Duitse groothandelaar het jaar in het rood: het nettoverlies bedraagt 331 miljoen euro, tegenover 45 miljoen euro onder nul vorig jaar. Toch is CEO Steffen Greubel tevreden, want de doelstellingen voor het jaar zijn gehaald: de brutowinst steeg met ruim 200 miljoen euro.

Van het komende boekjaar 2022/23 verwacht Metro beduidend minder: de foodleverancier aan bedrijven en horecazaken rekent nog maar op 5% à 10% omzetgroei, tegenover dik 20% dit jaar. De directie denkt dat Rusland zal dalen, terwijl de groei in Duitsland, West-Europa én Oost-Europa zal vertragen. Ook de operationele winst zal dalen (75-225 miljoen euro minder), onder meer door de grote cyberaanval van de voorbije weken en natuurlijk de kosteninflatie.

Op middellange termijn verhoogt Metro niettemin de ambities. Tegen 2025 rekent Metro nu op een gemiddelde jaarlijkse omzetgroei van 5 à 10% en een gemiddelde EBITDA-groei van 5 tot 7%.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food2 november, 2026
    Carrefour België test ChatGPT: “Shoppen met AI gaat klanten veel tijd besparen”

    Boodschappen doen via ChatGPT: dat kan nu al bij Carrefour België. De supermarktketen verwacht niet meteen miljoenen gebruikers aan te trekken, maar wil wel begrijpen hoe agent-AI het zoek- en koopgedrag verandert. “Hoe praat de klant met de AI?”

  • icon
    Food2 november, 2026
    Nederlandse supermarkten bereiden samen noodwinkels voor

    Albert Heijn, Jumbo en Aldi werken aan een noodplan om de voedselvoorziening veilig te stellen bij oorlog, overstromingen of langdurige stroomuitval. De concurrerende supermarktketens willen per regio minstens één winkel operationeel houden. Voor de hoge kosten kijken ze naar de overheid.

  • icon
    Food2 november, 2026
    Koelmeubels gehackt bij Delhaize, Carrefour, Intermarché en Spar

    Minstens veertig supermarkten van Delhaize zijn het slachtoffer van een hack op de koel- en diepvriesmeubels. Het incident doet denken aan de grootschalige cyberaanval op koelmeubels in Franse supermarkten in oktober.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail