RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Galeria
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Galeria krijgt groen licht voor saneringsplannen

icon
Mode2 februari, 2023
Shutterstock.com

Warenhuisgroep Galeria Karstadt Kaufhof, die ook eigenaar is van Inno, mag op eigen krachten herstructuren. De Duitse rechtbank gaat akkoord met de aanvraag tot reorganisatie.

Meer lokale aanpak

Galeria mag verdergaan met de reorganisatie die de warenhuisgroep al heeft ingezet. De noodlijdende groep had bij de rechtbank van Essen een aanvraag tot reorganisatie ingediend, en die is nu goedgekeurd. Er is een bewindvoerder benoemd, maar het bedrijf mag wel op eigen houtje verder herstructureren, meldt LebensmittelZeitung. Eerder stemden ook de schuldeisers in met zelfbestuur.

Een belangrijke horde is zo genomen, meent de warenhuisgroep zelf. Arndt Geiwitz, die voor de tweede keer gevraagd is om het bedrijf te herstructureren, mag aanblijven. In 2020 was hij al eens aan zet, maar nu is de situatie toch anders, meent de manager. Dit keer zullen nog meer winkels sluiten, terwijl de overige vestigingen worden onderverdeeld in vijf verkoopregio’s. Belangrijk is dat die regio’s ook meer autonomie krijgen, van de processen over het assortiment tot de personeelsplanning. Op die manier wil Geiwitz het aanbod en de diensten beter op de lokale behoeften afstemmen.

Administratief wil Galeria daarentegen meer centraliseren: om te bezuinigen worden alle centrale functies op het hoofdkantoor in Essen geconcentreerd. De bijzetel in Keulen zou dan verdwijnen, al is dat nog niet officieel bevestigd. Geiwitz is optimistisch dat Galeria na de sanering binnen drie tot vier jaar weer winst zou kunnen draaien. In België, waar Inno sinds kort een autonome koers mag varen, lijkt die strategie van lokale zelfstandigheid alvast vruchten af te werpen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode30 oktober, 2026
    Puma blijft in het donker, maar licht aan het einde van de tunnel

    De omzet van Puma blijft krimpen en de sportartikelenfabrikant schrijft nog altijd rode cijfers. Toch is er hoop: een forse afbouw van de voorraden en een beter dan verwachte omzet wijzen erop dat het herstelplan begint te werken. Ook de nieuwe Chinese grootaandeelhouder Anta Sports moet het tij helpen keren.

  • icon
    Mode30 oktober, 2026
    House of Vankets in het klein: modeaanbod breidt uit met kindercollectie

    Na de recente lancering van een zakelijke kledinglijn betreedt het Belgische modehuis House of Vankets nu ook de kindermodemarkt. Ontwerper Nicky Vankets en recent aangestelde CEO Daphné Vandenplas willen zo verschillende generaties en kledingmomenten onder één dak samenbrengen.

  • icon
    Mode29 oktober, 2026
    About You lanceert outlet nu ook in België

    Modemarktplaats About You lanceert zijn outlet met meer dan 100.000 afgeprijsde artikelen nu ook in België. Daarmee is het aanbod nu beschikbaar in 18 Europese landen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail