RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door redactie Nederland
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zelfstandige drogist verliest steeds meer terrein

icon
Schoonheid/verzorging21 maart, 2014

Samenwerking en fusie van groothandels noodzakelijk

Volgens Het Financieele Dagblad wordt de positie van zelfstandigen zelfs steeds slechter: “Als het zo doorgaat, zitten ze snel rond de 15 procent”, zegt retailadviseur Hans Beeftink. Die deed enkele jaren geleden onderzoek naar de positie van zelfstandige drogisterijen, maar merkt op dat met zijn conclusies, dat vergaande samenwerking onderling en met groothandels noodzakelijk is, nauwelijks iets is gedaan.

 

Het water staat veel zelfstandige drogisten aan de lippen: Beeftink schat dat zo’n 50 procent van de ondernemers moet teren op het eigen vermogen. “Die maken op papier niet per se verlies, maar ze halen ook geen normaal ondernemers­inkomen uit hun winkel.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De adviseur is nog altijd voorstander van een fusie tussen de vijf groothandels in de branche, met name Faco, Unipharma, Vriesia, DA en Holland Pharma. Aan de voorkant kunnen dan meerdere formules blijven bestaan, maar de bundeling van logistiek, marketing en inkoop is de enige manier om kosten te besparen en slagkracht te behouden.

 

De conclusies van Beeftink worden onderschreven door brancheorganisatie KNDB: “Hoe kunnen ruim 1100 zelfstandige drogisterijen die werken met 5 groothandels in hemelsnaam de strijd aanbinden met een partij die 800 winkels doet vanuit één organisatie?”, aldus algemeen secretaris Nicole Hoetjes, verwijzend naar Kruidvat.

Meer over... Schoonheid/verzorging
Zie meer
  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    Luxemerken van Estée Lauder niet langer bij Colruyt: “Een abnormale situatie”

    Het verrassende verschijnen van luxemerk Clinique van de groep Estée Lauder in enkele testwinkels van Colruyt begin dit jaar, heeft geen vervolg gekregen: de Amerikaanse cosmeticagroep houdt vast aan een strategie van selectieve distributie.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    [Interview] “Selectieve distributie, eigen winkels en online vormen één ecosysteem” (Franck Besnard, Estée Lauder)

    Door veeleisende consumenten en toenemende concurrentie ligt de lat steeds hoger in de beautymarkt. Ook jonge shoppers zijn bereid om te betalen voor luxemerken die hun “storytelling” op orde hebben, stelt de groep Estée Lauder, die ook inzet op eigen winkels.

  • icon
    Schoonheid/verzorging15 oktober, 2026
    CEO Sander van der Laan vertrekt bij Douglas, Jean-Marc Bellaiche volgt op

    Na een loopbaan van 36 jaar in de internationale retail, waarvan 4 jaar bij Douglas, legt Sander van der Laan zijn functie neer. Fransman Jean-Marc Bellaiche is met ingang van 1 november benoemd tot CEO voor een termijn van vier jaar.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail