RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Inno
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Verkoop nog niet aan de orde: Inno zet door met strategische herpositionering

icon
Algemeen14 februari, 2023
Armin Devender, Inno

De Belgische warenhuisketen Inno voert zijn strategische herpositionering verder uit zoals gepland, zegt CEO Armin Devender. Een mogelijke verkoop door moederbedrijf Galeria Karstadt Kaufhof is nog niet concreet.

Geen concrete gesprekken

Recent rezen er heel wat vragen over de toekomst van warenhuisketen Inno, het dochterbedrijf van Galeria Karstadt Kaufhof met zestien winkels in België. Het Duitse moederbedrijf ondergaat op de thuismarkt immers een ingrijpende herstructurering na een beschermingsprocedure en overweegt volgens Duitse financiële media een verkoop van de Belgische dochter, een transactie die tientallen miljoenen zou kunnen opbrengen.

Tot nu toe wou het Duitse bedrijf de geruchten niet bevestigen, maar nu volgt er dan toch een summier commentaar. “In deze situatie moet Galeria Karstadt Kaufhof alle denkbare scenario’s overwegen, inclusief de verkoop van zijn Inno-aandelen. Maar er vinden op dit moment geen concrete verkoopgesprekken plaats”, zegt herstructureringsexpert Arndt Geiwitz, die Galeria Karstadt Kaufhof begeleidt.

Het tij gekeerd

Devender ontkent intussen dat Inno herstructureringsmaatregelen boven het hoofd hangen: “Bij Inno voeren we de strategische herpositionering verder uit zoals gepland. Zelfs als de aandeelhoudersstructuur daadwerkelijk zou wijzigen, zal dit geen veranderingen teweegbrengen voor onze medewerkers, klanten, winkels en partners”, zegt hij.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“We gaan onze department stores in de toekomst nog meer in het premiumsegment positioneren. In de winkels in de Brusselse Nieuwstraat en de Louizalaan worden deze zomer al aanpassingen in die richting zichtbaar.” In oktober 2022 kondigde de CEO aan dat hij met succes het tij gekeerd had bij de warenhuisketen: Inno realiseerde vorig boekjaar een positieve EBITDA van ruim tien miljoen euro, na twee verlieslatende jaren.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen10 september, 2026
    Datalek bij De Bijenkorf: wel degelijk klantgegevens ingezien

    De Bijenkorf bevestigt dat onbevoegden bij het grote datalek van logistiek partner CEVA inderdaad toegang hebben gehad tot persoonsgegevens van klanten. Eerder werd dit al vermoed, maar nu is de warenhuisketen zeker. Het incident raakte ook andere grote bedrijven, waaronder Bol, Ace & Tate, Zalando en ING.

  • icon
    Algemeen10 september, 2026
    John Lewis en Waitrose verliezen 124 miljoen pond aan hittegolven

    John Lewis Partnership heeft in de eerste jaarhelft zijn verlies fors zien oplopen. Volgens de eigenaar van de Britse retailketens John Lewis en Waitrose drukken aanhoudende investeringen, hogere kosten en voorzichtige consumenten op het resultaat.

  • icon
    Algemeen9 september, 2026
    [In Beeld] Wingzz China 2026: waarom shops in Shanghai steeds minder op winkels lijken

    In Shanghai vervagen de grenzen tussen winkel, media, technologie en logistiek razendsnel. Winkels worden mediakanalen, merken bouwen communities rond fysieke locaties en technologie verbindt content, transacties en logistiek steeds nauwer. Dat bleek tijdens de eerste twee dagen van RetailDetail-inspiratiereis Wingzz China 2026.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail