RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Peek & Cloppenburg
  • Onderwerpen Herstructurering
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Peek & Cloppenburg dunt ook managementtop uit

icon
Mode8 maart, 2023

Peek & Cloppenburg snijdt de meerderheid van zijn directieteam weg in het kader van een gerechtelijke reorganisatie.

Van tien naar vier

Afgelopen vrijdag vroeg Peek & Cloppenburg in Düsseldorf bescherming tegen zijn schuldeisers aan. De modeformule wil op de Duitse thuismarkt zo de tijd en kans krijgen om te reorganiseren. Daar laat de noodlijdende keten geen gras over groeien: het bedrijf neemt al afscheid van zes van de tien directieleden, meldt FashionUnited.

Alleen de CEO (Thomas Freude), de CFO (Steffen Schüller) en de topman van de Weense afdeling van Peek & Cloppenburg blijven aan en vormen samen met herstructureringsexpert Dirk Andres voortaan het voltallige managementteam van de warenhuisketen.

Nog veel ontslagen

Alle andere functies verdwijnen, van het hoofd online over de verantwoordelijke voor de inkoop damesmode tot hoofd verkoop. Ook de topman logistiek, de verantwoordelijke personeelszaken en zelfs de vertegenwoordiger van de oprichtersfamilie, John Cloppenburg, mogen beschikken. De inkoop voor zowel de dames als de heren valt vanaf nu onder dezelfde bevoegdheid, meer bepaald die van Uwe Fehr.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook elders op het hoofdkantoor zullen heel wat banen verloren gaan. Hoeveel precies is nog niet bekend, maar de retailer heeft het al over een “niet gering” aantal. In de loop van de komende weken volgen meer details. De winkels blijven wel gewoon functioneren. Peek & Cloppenburg zegt  de coronapandemie nog niet te hebben verteerd, zich te hebben verslikt in online-investeringen en nu last te hebben van de stijgende kosten gecombineerd met voorzichtiger consumentengedrag.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 september, 2026
    KaDeWe bundelt warenhuizen voor Europese comeback

    KaDeWe brengt zijn drie Duitse luxewarenhuizen samen onder één duidelijkere merkenfamilie. Met de gezamenlijke signatuur ‘House of KaDeWe’ wil de groep niet alleen sterker voor de dag komen in Duitsland, maar ook zijn positie tussen de belangrijkste warenhuizen van Europa uitbouwen.

  • icon
    Mode15 september, 2026
    Opnieuw recordresultaten voor Takko Fashion

    Takko Fashion behaalde zopas de hoogste kwartaalomzet in zijn geschiedenis. De moderetailer wint verder marktaandeel op zijn thuismarkt Duitsland en presteert ook sterk in andere Europese markten.

  • icon
    Mode14 september, 2026
    Tendam boekt recordomzet in eerste helft van 2026

    De Spaanse modegigant Tendam, bekend van Women’secret, Springfield en Cortefiel, heeft opnieuw een groei met dubbele cijfers gerealiseerd in de eerste helft van 2026. Daarmee trekt de groep de recordkoers van vorig jaar door.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail