RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags staking
  • Bedrijven Maxi Toys
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Dagenlange staking in Belgisch magazijn Maxi Toys

icon
Vrije tijd13 april, 2023

Het logistiek centrum van de Belgische Maxi Toys-winkels is sinds dinsdag dicht omwille van een staking. Weldra sluit het magazijn definitief, maar de 97 medewerkers zijn niet akkoord met hun vertrekpremie.

Collectief ontslag

In het Logitoys-magazijn in het Henegouwse La Louvière, dat de Belgische winkels van Maxi Toys bevoorraadt, hebben alle 97 werknemers het werk volledig neergelegd uit onvrede met de ontslagvergoeding die de directie voorstelt. Tot begin volgende week een nieuwe bijeenkomst met de directie plaatsvindt, blijft de hele site gesloten, melden de vakbonden aan La Dernière Heure.

Al in februari raakte bekend dat het logistiek centrum van Logitoys zou sluiten. De ontslagprocedure is in gang gezet volgens de wet-Renault, maar dinsdag was er nog een gesprek tussen de directie en de vakbonden – en dat liep verkeerd. Vakbond Setca noemt de voorstellen van de directie “gewoonweg ongehoord en onaanvaardbaar”.

Geen leveringen

Met name de voorgestelde vertrekpremie slaat nergens op, volgens secretaris Giovanni Buscemi. De vakbond beklemtoont dat de medewerkers sinds het nieuws van de sluiting nooit zijn gestopt met werken, en nu dus op een waardige manier willen vertrekken. “We hopen in de komende dagen iets van de directie te horen, maar ondertussen geven de werknemers, die over tweeënhalve maand toch al zonder werk zitten, niet op en zijn ze vastbesloten.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ondertussen komt de bevoorrading van de Belgische winkels van Maxi Toys in het gedrang. Zij moeten ofwel wachten op nieuwe leveringen, of zich elders – bijvoorbeeld via het buitenland – zien te bevoorraden.

Meer over... Vrije tijd
Zie meer
  • icon
    Vrije tijd21 oktober, 2026
    Maxi Zoo kiest voor Benelux-structuur

    Fressnapf, het moederbedrijf van Maxi Zoo, bundelt de organisaties in België, Nederland en Luxemburg samen in een nieuwe BeNeLux-cluster onder leiding van Giane Van Landuyt, tot nu toe country manager voor België.

  • icon
    Vrije tijd20 oktober, 2026
    Mattel reorganiseert Europese verkooporganisatie rond retailkanalen

    Speelgoedfabrikant Mattel gooit zijn commerciële organisatie in Europa om. Voortaan stuurt het bedrijf zijn verkoopteams aan per retailkanaal in plaats van hoofdzakelijk per land. Speelgoedketen Smyths krijgt zelfs een eigen managementteam.

  • icon
    Vrije tijd15 oktober, 2026
    Eerste Belgische Smyths Toys van start

    Donderdagmiddag heeft de Ierse speelgoedgigant Smyths Toys zijn eerste Belgische winkel geopend, op retailpark City Nord in Gosselies. Daarmee wordt de concurrentie op de speelgoedmarkt wat heftiger.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail