RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven FoodmakerRewe
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Foodmaker maakt Duits debuut bij Rewe

icon
Food20 september, 2023

Na België, Nederland en Frankrijk wil Foodmaker ook Duitsland veroveren: de gezonde maaltijden liggen nu ook bij Rewe in de schappen. Het bedrijf wil op termijn ook eigen restaurants openen bij de oosterburen.

Start in Noordrijn-Westfalen

De gezonde slaatjes en snacks van Foodmaker liggen al een hele tijd in de rekken bij Delhaize, Albert Heijn, Monoprix en Franprix. Vanaf nu zijn ze ook bij Rewe verkrijgbaar, de tweede grootste supermarktketen in Duitsland. Een logische stap, want het Duitse Wernsing Food Family is aandeelhouder van het bedrijf.

Rewe selecteerde dertien Foodmaker-producten voor de opstart, waaronder een mix van pasta’s, salades en warme maaltijden. Voorlopig beperkt de Duitse expansie zich tot de regio Noordrijn-Westfalen: die winkels kunnen makkelijk vanuit de centrale keuken in Westerlo worden bevoorraad. Op termijn wil Foodmaker echter winkels in het hele land beleveren.

“Gigantisch potentieel”

“We testen al een tijdje in Duitsland en de consument is heel positief over onze maaltijden. Bovendien is er een gigantisch potentieel. Noordrijn-Westfalen is qua inwoners de grootste deelstaat van Duitsland en met tal van grote steden en veel business, zien wij veel mogelijkheden”, zegt CEO Lieven Vanlommel. “De intentie is om er ook onze eigen restaurants te openen en samen te werken met bedrijven. De gesprekken met grote spelers lopen.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Foodmaker heeft vandaag een twintigtal restaurants op toplocaties in Belgische steden als Antwerpen, Brussel, Gent, Hasselt en Leuven, maar ook in Nederland (Den Haag) en Frankrijk (Parijs). Daarnaast baat de keten bedrijfsrestaurants uit.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail