RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Vanden Borre
  • Onderwerpen duurzaamheid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Belgen laten steeds meer elektronica herstellen”

icon
Elektro20 oktober, 2023
Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Steeds vaker laten Belgen defecte elektronische toestellen repareren, in plaats van ze te vervangen. Dat moet alvast blijken uit de duurzaamheidsbarometer van Vanden Borre, dat met een “levensabonnement” komt.

Reparatiereflex groeit

Op een jaar tijd heeft Vanden Borre 17.000 meer apparaten gerepareerd, terwijl het vervangingspercentage daalt van 38,8 naar 16,3%. De elektronicaretailer wil steeds meer inzetten op reparatiediensten, onder meer in het kader van de Green Deal die Europese elektronica-aanbieders sowieso zal verplichten herstellingen mogelijk te maken.

“De reparatiereflex groeit bij de Belgen: dat is zeer goed nieuws. Repareren is vaak beter voor de planeet en de portemonnee dan een nieuw apparaat kopen. We zien ook het positieve effect van onze barometer bij fabrikanten: reserveonderdelen zijn nu langer beschikbaar en er is duidelijke vooruitgang geboekt op het gebied van betrouwbaarheid in bepaalde categorieën zoals koeling, vloeren en smart tech”, zegt klantendienstdirecteur Cyrille Regardin van Vanden Borre.

Langer in leven

Vanden Borre heeft een eigen dienst na verkoop, die jaarlijks bijna 200.000 herstellingen uitvoert. De elektroketen heeft recent besloten te stoppen met zijn ‘Replace’-garantie, waarop klanten zich konden abonneren om een kapot product te vervangen. In de plaats komt een ‘Smart Repair‘-garantie, die de garantieperiode voor kleine huishoudtoestellen verdubbelt en voorziet in onbeperkte gratis herstellingen gedurende vier jaar. Met Vanden Borre Life konden klanten zich al abonneren op reparaties voor grote huishoudelijke apparaten en tv’s.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In de barometer berekent de retailer de betrouwbaarheid (hoe vaak gaat het stuk) en de repareerbaarheid van merken. Meer dan 2,8 miljoen producten worden zo jaarlijks op de rooster gelegd, om consumenten te informeren maar ook om de merken zelf op hun prestaties te wijzen. Er is immers nog ruimte voor verbetering, vooral op het gebied van betrouwbaarheid in de categorieën staande stofzuigers en mobiliteit.

Het nieuwe businessmodel van Vanden Borre, dat zo inzet op het langer in leven houden van elektrische apparaten, werd ook bekroond met de derde plaats op de Mercuriusprijs 2023 van Comeos.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro18 september, 2026
    [Analyse] Mag JD.com MediaMarkt straks wel overnemen van Europa?

    De Europese Commissie moet tegen 23 oktober beslissen of JD.com het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn mag overnemen. Brussel buigt zich daarvoor over de vraag of de Chinese e-commercereus staatssteun kreeg, en vooral of die steun de Europese markt kan verstoren? Een nieuw rapport schat alvast dat de groep in...

  • icon
    Elektro17 september, 2026
    Coolblue naar Sint-Niklaas: “nog 10 extra winkels in België”

    Coolblue opent eind dit jaar een nieuwe winkel in Sint-Niklaas, waar de elektronicaretailer neerstrijkt in het Krea Park. Het wordt de dertiende Belgische vestiging en de eerste in het Waasland. Volgende halte: Gosselies.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail