RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Kuipers
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Kleine winkels Walmart US presteren het best

icon
Food13 november, 2014

Omzet stijgt, winst daalt in VS

In het kwartaal dat eindigde op 31 oktober groeide de totale omzet van Walmart met 2,8 procent tot ruim 118 miljard dollar (95 miljard euro). Walmart US – de retailoperatie in de Amerikaanse thuismarkt, die 59 procent van de omzet vertegenwoordigt – groeide daarbij met 3,4 procent.

 

Bij Walmart International (goed voor 28 procent van de totale omzet) lag de groei van de kwartaalomzet met 1,7 procent een stuk lager. Walmart wijt dit laatste aan ongunstige wisselkoerseffecten: bij gelijkblijvende koersen zou de kwartaalomzet van Walmart International met 2,9 procent zijn gegroeid.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De ontwikkeling van de operationele winst geeft echter een omgekeerd beeld: in het derde kwartaal lag de winst van Walmart US 1,2 procent onder het niveau van het derde kwartaal een jaar eerder, terwijl Walmarts internationale activiteiten (ruim 6100 winkels in 26 landen buiten de VS) een 3,7 procent hogere operationele winst noteerden dan in dezelfde periode een jaar eerder.

 

‘Kleine’ winkels presteren het best

De thuismarkt is bepalend voor de prestaties van Walmart als geheel: Walmart US en Sam’s Club vertegenwoordigen immers respectievelijk 59 en 13 procent van de totale omzet. Het is dan ook goed nieuws dat Walmart US in het derde kwartaal een omzetgroei van een 0,5% op identieke basis wist te boeken; een heel wat beter resultaat dan het derde kwartaal een jaar eerder (-0,3%). Voor het eerst in twee jaar kon de Amerikaanse retailer daarmee weer identieke omzetgroei melden.

 

Ook opvallend is de identieke omzetstijging bij Walmarts supermarktformule Neighborhood Market, die met liefst 5,5 procent groeide. Sinds 1998 voert Walmart dit concept, dat bestaat uit 474 Neighborhood Markets met een gemiddeld verkoopvloeroppervlak van 3.500 m². De winkels zijn aanzienlijk kleiner dan de grote units van Walmart: de 474 ‘discount stores’ hebben een gemiddeld VVO van 10.000 m², terwijl de 3397 Walmart Supercenters gemiddeld zelfs 17.000 m² groot zijn.

 

De verhoudingsgewijs kleine Neighborhood Markets doen het dus aanzienlijk beter dan de grote formules van Walmart US. Walmart heeft het nochtans aan zijn Supercenters te danken dat de retailreus in het verleden is uitgegroeid tot de grootste retailer in de VS en wereldwijd.

 

Online verkopen 21 procent hoger

Walmart toont zich zeer tevreden over de prestaties in het derde kwartaal, al waarschuwt het management wel voor toenemende promotiedruk, die de retailer ook in het belangrijke vierde kwartaal parten zal spelen. In het promotiegeweld zal Walmart in het huidige kwartaal lagere brandstofprijzen als wapen inzetten, om zo meer klanten naar de winkels te trekken.

 

Ook over de eigen online prestaties is het management van Walmart overigens tevreden: in het derde kwartaal stegen de totale onlineverkopen van de Walmart met 21 procent. In de VS – waar Walmart zowel een volledige online ‘supply chain’ heeft, als afwikkeling van online bestellingen via de winkels toelaat – heeft onlineverkoop volgens Walmart zelfs bijgedragen aan de identieke omzetgroei in het kwartaal.

 

Ook internationaal is de online prestatie goed, aldus CEO David Cheesewright van Walmart International: “We hebben de online omzetgroei versneld en nieuwe assortimenten en services toegevoegd in Mexico en China”, aldus Cheesewright. “We hebben ook het aantal ophaalpunten voor webklanten verder uitgebreid in markten als China en het Verenigd Koninkrijk.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

  • icon
    Food15 oktober, 2026
    Cyberincident: Albert Heijn hervat leveringen, status quo bij Delhaize

    Nadat in de loop van woensdag de distributiecentra van Albert Heijn weer operationeel werden, hervat de retailer de reguliere leveringen van zowel houdbare producten als versproducten. Bij Delhaize blijft het alternatieve systeem nog van kracht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Algemeen22 september, 2026
    Nieuw distributiecentrum anticipeert op verdere groei voor Bol
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail