RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

SuperGroup ziet halfjaarwinst 30% inzakken

icon
Mode12 december, 2014

 

“Tweede jaarhelft belangrijker”

SuperGroup realiseerde in de eerste zes maanden van zijn gebroken boekjaar (tot 25 oktober) een omzet van 208 miljoen pond (ruim 260 miljoen euro), een stijging met 8,4%. Op vergelijkbare basis ging de omzet er echter met 4,1% op achteruit.

 

De onderliggende winst vóór belastingen daalde fel: van 17,9 miljoen pond vorig jaar tot 12,5 miljoen pond (net geen 16 miljoen euro) nu.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Kersvers CEO Euan Sutherland, die in oktober Julian Dunkerton verving (die laatste is nu ‘brand director’), zal zich zijn debuut ongetwijfeld anders hebben voorgesteld. Hij sprak dan ook van een “ontgoochelend” eerste halfjaar, maar wees er meteen op dat de “tweede jaarhelft belangrijker” is voor de groep: “Het bedrijf is goed voorbereid voor de belangrijke piek van het eindejaar.” Daarom handhaaft de topman ook zijn prognoses voor het volledige jaar.

 

“Hele business tegen het licht houden”

Sutherland kondigde meteen aan dat hij de “hele business tegen het licht wil houden, inclusief de uitvoering va onze strategie, ons kostenbeheer en de bestemming van het kapitaal”. De CEO zei dat hij al “gemerkt had dat sommige onderdelen van onze operaties voor verbetering vatbaar” zijn. Hij wil zijn huiswerk af hebben tegen de lente van volgend jaar.

 

Analisten wijzen erop dat SuperGroup ook de rekening gepresenteerd krijgt omdat het niet deelnam aan de kortingengolf die de Britse moderetail de voorbije maanden heeft overspoeld en omdat Superdry anders dan voorgaande jaren niet meteen een ‘bestseller’ in huis lijkt te hebben.

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

  • icon
    Mode16 september, 2026
    Frasers-topman wordt nieuwe voorzitter Hugo Boss

    Michael Murray, de CEO van Frasers Group, is de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van Hugo Boss. Hij volgt Stephan Sturm op, die afgelopen maandag zijn ontslag aankondigde.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail