RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven MediaMarkt
  • Onderwerpen DigitaliseringE-commerce
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

MediaMarkt brengt online marktplaats naar de fysieke winkel

icon
Elektro5 december, 2023
MediaMarkt

Verkopers op de digitale marktplaats van MediaMarkt kunnen een plekje huren in de fysieke winkels: de elektroretailer test een “Space-as-a-Service”-concept in Duitsland, met de bedoeling het ook elders uit te rollen.

Nieuw platform

In een Berlijns filiaal van MediaMarkt huurt een aanbieder van fitnessapparatuur een ruimte van 22 m² om er zijn producten te presenteren. Via tablets kunnen klanten informatie opzoeken, het volledige assortiment bekijken en bestellingen plaatsen in de marktplaats. Een fitnessexpert beantwoordt vragen, helpt bij het online bestelproces en geeft klanten een persoonlijke fitnessanalyse en advies.

De test illustreert hoe MediaMarkt de verkopers op zijn marktplaats met een Space-as-a-Service-concept een nieuw platform wil aanbieden. “We combineren offline en online perfect door gebruik te maken van onze omnichannelstrategie en de producten zowel online als in de winkel op de best mogelijke manier te presenteren”, zegt directeur internationale marktplaatsen Christian Kollesch in een persbericht.

Hoge verwachtingen

De retailer begint met deze test in Duitsland, maar wil het concept in de toekomst ook in andere landen uitrollen en uitbreiden naar andere categorieën die het kernassortiment aanvullen. Met een uitgebreider assortiment hoopt het bedrijf aantrekkelijker te worden voor consumenten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer dan duizend verkopers bieden meer dan een miljoen artikelen aan op de Marketplace van MediaMarkt. Het platform is al actief in Duitsland, Oostenrijk en Spanje, terwijl Nederland en Italië de komende maanden zullen volgen. Met de marktplaats wil de retailer de groei versnellen en de winstgevendheid verbeteren. De verwachtingen zijn hoog: in het boekjaar 2025-26 moet de bruto-omzet 750 miljoen euro bedragen.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro27 oktober, 2026
    MediaMarkt-moeder Ceconomy overtreft eigen verwachtingen

    Ceconomy, het moederbedrijf van MediaMarkt en Saturn, heeft zijn boekjaar 2025/26 sterker dan verwacht afgesloten. De elektronicaretailer zag zijn winst met 27% stijgen, terwijl de omzet met 5,3% groeide. Ondertussen nadert de overname door het Chinese JD.com een beslissende fase.

  • icon
    Elektro23 oktober, 2026
    Ook MediaMarkt gaat overstag voor franchise

    MediaMarkt wil zijn winkelnetwerk uitbreiden met zelfstandige ondernemers. De elektronicaketen lanceert een nieuw partnermodel, waarbij lokale handelaars winkels uitbaten. De eerste vestigingen moeten medio 2027 openen in Duitsland, waarna een internationale uitrol volgt.

  • icon
    Elektro22 oktober, 2026
    Fnac Darty groeit ondanks Franse onrust

    Fnac Darty heeft in het derde kwartaal een omzetgroei van 1,8% op vergelijkbare basis geboekt. Vooral de Europese markten buiten Frankrijk en de onlineverkoop stuwen de resultaten. De elektronicaretailer bevestigt zijn jaarprognose, ondanks de recente plunderingen van Franse winkels.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail