RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Unilever
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Europa is zorgenkind voor Unilever

icon
Food8 februari, 2024
Unilever

Unilever blikt met gemengde gevoelens terug op 2023: de lichte volumegroei (voor het eerst sinds twee jaar) is hoopgevend, maar de evolutie van het marktaandeel is “teleurstellend”: vooral de ijsjesverkoop viel tegen.

Groei voor huismerken

Na twee jaar van dalingen heeft Unilever in 2023 weer iets meer producten verkocht: volumes groeiden met 0,2% voor het hele jaar en met 1,8% in het vierde kwartaal. De onderliggende omzet steeg met 7% naar 59,6 miljard euro, de onderliggende operationele winst ging met 2,6% omhoog naar 9,9 miljard. Daarmee presteert het bedrijf iets beter dan verwacht.

Toch zijn er zorgen: minder merken van de groep winnen marktaandeel, in Europa daalden de volumes met 7,7%, met name voor schoonmaakproducten en zeker voor ijs, waar het concern ondanks sterke merken als Magnum en Ben & Jerry’s spreekt van een “teleurstellend” jaar. Europese consumenten stappen massaal over op huismerken wegens de hoge inflatie.

“Met urgentie aan de slag”

Topman Hein Schumacher is verheugd dat de volumegroei terugkeert en de marges zich herstellen, maar ziet ook dat er werk aan de winkel is: “We gaan met snelheid en urgentie aan de slag om Unilever om te vormen tot een bedrijf dat consistent beter presteert.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De krachtlijnen van zijn plannen zijn al even bekend: de marketinginvesteringen gaan fors omhoog en de multinational zal zich met een nieuw directieteam focussen op de dertig “power brands” die 75% van de omzet vertegenwoordigen. Unilever verkocht daarom recent al enkele niet-strategische merken zoals Elida Beauty en Dollar Shave Club.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Hackers eisen bijna 9 miljoen euro van AB InBev na mogelijk datalek

    Biergigant AB InBev onderzoekt een mogelijke cyberaanval waarbij hackers naar eigen zeggen 3,9 gigabyte aan bedrijfsgegevens hebben buitgemaakt. De cybercriminelen eisen een losgeld van 10 miljoen dollar (8,9 miljoen euro) in bitcoin. Volgens een cybersecurityexpert lijkt de schade voorlopig beperkt.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Consumenten besparen niet op hun huisdieren, ziet Mars

    Diervoeding en -verzorging mag dan al een bestemmingscategorie zijn, dat maakt een uitgekiende plaatsing in de winkels niet minder cruciaal. Mars Petcare schetst de hefbomen voor groei in deze grote en veerkrachtige categorie.

  • icon
    Food26 oktober, 2026
    Instacart overweegt verkoop aan DoorDash of Uber

    De Amerikaanse boodschappenbezorger Instacart onderzoekt een mogelijke overname door een grotere concurrent. Het bedrijf voerde al gesprekken met DoorDash en Uber, al zou die laatste inmiddels zijn afgehaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail